Ознака: насилници
Црна хроника 08.04.20 | 13:43

Продолжен притворот за двајцата штипјани кои брутално тепаа девојка

Продолжен е притворот на двајцата насилници на возраст од 23 и 26 години, кои во јануари брутално тепаа 20-годишна девојка, а насилството го снимаа на мобилен телефон. Портпаролот...

Црна хроника 03.04.20 | 15:18

Притвор за двајцата насилници од Штип кои тепаа девојка

Судија на претходна постапка од Основниот суд во Штип донесе одлука за осумдневен притвор за двајцата штипјани, на возраст од 23 и 26 години, кои пред два месеци малтретирале...

Црна хроника 03.04.20 | 11:36

Предложен притвор за двајцата насилници од Штип

Основното јавно обвинителство во Штип денеска поднесе предлог за определување притвор за две лица, жители на Штип на возраст од 23 и 26 години, за кои постои основано сомнение...

Црна хроника 02.04.20 | 13:17

Градоначалникот на Штип: Ова злодело мора да биде најстрого казнето

Згрозен и потресен сум од снимките со крајно вознемирувачка содржина кои прикажуваат насилство врз девојче, а кои очигледно се случиле во нашиот град, вели градоначалникот...

Црна хроника 18.03.20 | 09:51

Кривични пријави за двајца насилници од Пробиштип

Двајца жители на Пробиштип од полицијата заработија кривични пријави за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“. Станува...

Семејство 19.11.19 | 13:43

Родителите на децата насилници ќе одат на советување

Новиот Закон за основно образование предвидува родителите на децата насилници да одат на советување. Алармантен е податокот дека во основите училишта во Скопје една...

Црна хроника 25.08.19 | 18:00

Маж нападнат на „Партизанска“

Четириесетгодишен скопјанец пријавил дека синоќа на булеварот ,,Партизански одреди” бил физички нападнат од страна на неколку лица. МВР јавува дека се преземаат мерки...