Ознака: насилници
Македонија 02.06.21 | 13:50

Ќе им се намалат казните на насилниците од протестите за „Монструм“

Обвинителот Бурим Рустеми, кратко по доаѓањето во Вишото јавно обвинителство, дал позитивно мислење за да им се намалат казните на дел од осудените за насилствата на...

Црна хроника 05.03.21 | 10:39

Обвиненија против седум насилници од протестите за „Монструм“

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против седуммина учесници на протестите во врска со пресудата...

Црна хроника 21.02.21 | 19:55

Нападнале еден, а потоа и другарот кој сакал да ги спречи, на крај и девојка зошто зборувала на телефон

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување на истражна постапка против двајца жители на Скопје, на возраст од 19 и 28 години, за кои постои основано...

Црна хроника 21.01.21 | 11:15

Предвиден е затвор од три месеци до три години: Поднесено обвинение против насилниците од ЈСП

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица, жители на скопски села, двајцата на возраст од 31 година, кои како соизвршители го...

Црна хроника 10.01.21 | 16:22

Полицијата го најде и вториот насилник од видеото во автобусот на ЈСП

Денес е идентификуван и вториот насилник од двајцата кои упатија сериозни закани кон група патници во автобус на ЈСП, објави Сител. Нивното однесување стана јавно откако...

Скопје 08.01.21 | 23:43

Приведени насилниците од ЈСП кои викаа „не знаете со кого си имате работа“

Приведен е  еден од двајцата нacилници кои во автобус на ЈСП се зakaнyвaa дека ќе „ceчaт глaви“ и ќе фpлaт жeна во „киceлинa за да се cтoпи“, е пpивeдeн во ПС Кисела Вода, дознава...

Црна хроника 08.04.20 | 13:43

Продолжен притворот за двајцата штипјани кои брутално тепаа девојка

Продолжен е притворот на двајцата насилници на возраст од 23 и 26 години, кои во јануари брутално тепаа 20-годишна девојка, а насилството го снимаа на мобилен телефон. Портпаролот...

Црна хроника 03.04.20 | 15:18

Притвор за двајцата насилници од Штип кои тепаа девојка

Судија на претходна постапка од Основниот суд во Штип донесе одлука за осумдневен притвор за двајцата штипјани, на возраст од 23 и 26 години, кои пред два месеци малтретирале...

Црна хроника 03.04.20 | 11:36

Предложен притвор за двајцата насилници од Штип

Основното јавно обвинителство во Штип денеска поднесе предлог за определување притвор за две лица, жители на Штип на возраст од 23 и 26 години, за кои постои основано сомнение...

Црна хроника 02.04.20 | 13:17

Градоначалникот на Штип: Ова злодело мора да биде најстрого казнето

Згрозен и потресен сум од снимките со крајно вознемирувачка содржина кои прикажуваат насилство врз девојче, а кои очигледно се случиле во нашиот град, вели градоначалникот...

Црна хроника 18.03.20 | 09:51

Кривични пријави за двајца насилници од Пробиштип

Двајца жители на Пробиштип од полицијата заработија кривични пријави за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“. Станува...

Семејство 19.11.19 | 13:43

Родителите на децата насилници ќе одат на советување

Новиот Закон за основно образование предвидува родителите на децата насилници да одат на советување. Алармантен е податокот дека во основите училишта во Скопје една...

Црна хроника 25.08.19 | 18:00

Маж нападнат на „Партизанска“

Четириесетгодишен скопјанец пријавил дека синоќа на булеварот ,,Партизански одреди” бил физички нападнат од страна на неколку лица. МВР јавува дека се преземаат мерки...