Ознака: насер зибери
Македонија 08.09.20 | 15:58

Несудениот премиер Зибери поканет од Груби да стане дел од новото министерство

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците Артан Груби денеска се сретна со кандидатот за премиер во изборната кампања на ДУИ, Насер...

Македонија 28.08.20 | 22:12

Села: Народен правобранител не може да биде Насер Зибери, таа позиција треба да е наменета за опозицијата

Не е можно Зибери да биде народен правобранител, бидејќи таа позиција е наменета за опозицијата, изјави лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вечерва во гостување...

Македонија 28.08.20 | 15:02

Насер Зибери ќе биде нов народен правобранител?

ТВ21 неофицијално дознава дека Насер Зибери ќе биде назначен за народен правобранител на Република Македонија. Официјална потврда од Зибери сè уште нема, но извори на...

Македонија 21.08.20 | 10:57

Дали личните интереси на Али Ахмети го „срушија“ несудениот премиер Насер Зибери!?

Несудениот прв премиер Албанец, поранешен министер, пратеник и актуелен нотар, Насер Зибери, остана без коментар по договорот за владината коалиција меѓу СДСМ и ДУИ....

Македонија 19.08.20 | 16:49

Откако не го направија премиер: Груби имал добри планови за Зибери

Артан Груби вели дека има добри планови за Насер Зибери кој беше кандидат за премиер од ДУИ но за тоа не се договорија Заев и Ахемети. Кандидатот ќе дојде како тек по...

Македонија 19.08.20 | 12:58

Насер Зибери за договорот за влада на СДСМ и ДУИ: Немам коментар

Кандидатот на ДУИ за прв Албанец премиер, Насер Зибери, не сака да го коментира договорот за идната владата меѓу ДУИ и СДСМ. Немам коментар – кратко одговора Зибери,...

Македонија 08.08.20 | 20:19

Таравари тврди дека би влегле во коалиција со ДУИ ако Зибери биде премиер

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада е игра на бројки,...

Македонија 21.07.20 | 10:15

Ахмети за приштинска Т7: Насер Зибери треба да биде идниот премиер

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети, во интервју за косовската телевизијата Т7 синоќа изјави дека по парламентарните избори во С. Македонија,...

Македонија 20.07.20 | 15:45

Зибери: Заев и Мицкоски немаат право да бараат пратеник повеќе за формирање на Влада

Али Ахмети не ги затвора сите врати, но останува засега на залагање на тоа јас да бидам мандатар. Се разбира дека не се исклучуваат сите опции, впрочем продуктот создавање...

Македонија 15.07.20 | 23:57

Зибери: Освоивме убедлива победа

Кандидатот за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери пред новинарите во седиштето на партија изјави дека бележат убедлива победа во многу места низ државата. – Резултатите,...

Македонија 14.07.20 | 13:48

Кандидат за премиер позитивен на корона

Кандидат за премиер на една од партиите е позитивен на корона вирусот, дознава „Вечер.мк“. Засега е непознато каде тој се заразил но за време на изборната кампања секојднено...

Македонија 11.07.20 | 13:00

Заев: Насер Зибери гласаше за СДСМ

Зборувајќи за коалициската влада со ДУИ, претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вчерашната „Топ тема“ рече кога ја дигале транспарентноста и отчетноста, на многу политички...

Македонија 10.07.20 | 20:25

Зибери: Идејата за првиот премиер Албанец претставува моќен симбол за еднаквост

Кандидатот за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери, денеска со караванот „Оствари го сонот“ ги посети Теарце, Порој, Челопек, Жеровјане, Камењане, Голема Речица...

Македонија 08.07.20 | 15:39

Ахмети: Со Зибери ќе ја оствариме целта за членство во ЕУ

Претседателот на ДУИ Али Ахмети е оптимист дека со Насер Зибери во следните 5 години ќе се оствари целта за членството во ЕУ. Ќе има црвени линии за секој кој што сака...

Македонија 07.07.20 | 21:14

Зибери од Струга побара поддршка и од Албанците и од Македонците

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери и носителот на листата на кандидати за пратеници на оваа партија во ИЕ 5, Талат Џaфери, денеска ги посетија Струга, Дологожда,...

Економија 07.07.20 | 21:13

Зибери вети туристички развој на Струга

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери и носителот на листата на кандидати за пратеници на оваа партија во ИЕ 5, Талат Џaфери, денеска ги посетија Струга, Дологожда,...

Македонија 03.07.20 | 13:47

Зибери: Тоа што нашата генерација мораше да го постигне преку војна, вие можете преку вашиот глас на 15 јули

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 дена како...

Македонија 02.07.20 | 16:50

ДУИ: Државна поддршка од 20.000 евра за сите млади за купување стан или куќа

Кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска посети млади семејства, со кои разговараше за проблемите со кои тие се соочуваат. Нашите заложби во овој...

Македонија 01.07.20 | 09:40

Зибери: Мора да ја вратиме довербата дека законот еднакво важи за сите

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери вчерa од тривината во Куманово изјави дека се залага за суштински реформи во државата. Вистински реформи за да ги надминеме...

Македонија 30.06.20 | 18:52

Зибери: Јас како прв премиер Албанец ќе воведам пензија за сите жени кои немаат ниту еден ден работен стаж

Кандидатот за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска во паркот Чаир претстави една од своите заложби за првите 100 дена како Премиер. Тој денеска им се обрати на пензионерите,...