Ознака: наркотици
Вести 08.11.21 | 10:53

Пресечен меѓународен канал за шверц на наркотици, запленета дрога во вредност од околу 350.000 евра

Триесет и осумгодишен државјанин на Република Албанија е приведен вчеравечер на локален пат во селото Оровник во општина Дебрца, со што е пресечен меѓународен канал...

Црна хроника 08.11.21 | 10:25

Пресечен меѓународен канал за шверц на наркотици, запленета дрога во вредност од околу 350.000 евра

На 07.11.2021 во 20.00 часот на локален пат во селото Оровник, општина Дебрца, од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена...

Естрада 05.10.20 | 10:27

Српската естрада во паника по апсењето на Раста: Раперот ги снабдувал колегите со дрога

Раперот Срефан Ѓурик Раста, кој во петокот беше уапсен поради поседување на марихуана, ги снабдувал своите колеги од естрадата со дрога, пишува српски Информер. Во станот...