Ознака: наркодилери
Црна хроника 17.11.22 | 09:15

МВР е главно за организација и продажба на дрога

Проблемот што МВР три недели не може да утврди кој стои зад лажните пријави за поставени бомби во училиштата според Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ лежи во то а што МВР...

Црна хроника 29.12.21 | 12:26

Уапсени наркодилери во скопски Центар

Вчера во 23.05 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Б.И.(39) и А.З.(35), двајцата...

Балкан 01.10.21 | 08:24

Њујорк ги бара за трговија со хероин, а на Бугарија од раце ѝ избегаа двајца српски мафијаши

Тиражниот софиски весник „24 часа“ јави дека и втор српски мафијаш од банда за трговија со хероин избегал во Бугарија. Како што јави дописникот на МИА од Софија, станува...

Македонија 07.04.21 | 10:29

Да не се обелоденеше скандалот со давање пасоши на балкански наркодилери, таа европска практика на обиџуковото МВР ќе продолжеше којзнае до кога

Аха. Да не се обелоденеше скандалот со давање пасоши на балкански нарко дилери, таа европска практика на обиџуковото МВР ќе продолжеше којзнае до кога, коменрира Сашо...

Балкан 06.02.20 | 21:17

25 Албанци уапсени низ Европа во голема акција на Европол

Во операција на Европол спроведена во повеќе земји уапсени се 25 Албанци осомничени за трговија со дрога. Истрагата, што ја водеше локалната полиција од Антверпен откри...

Балкан 19.01.20 | 23:45

Вечерва убиени водачите на црногорскиот Шкаљарски клан во Атина

Во ресторан во главниот грчки град вечерва се убиени двајца државјани на Црна Гора, водачите на таканаречениот Шкаљарски клан. Станува збор за 43-годишниот Стеван Стаматовиќ...

Црна хроника 06.10.19 | 11:52

Полицијата вчера главно се расправала со дилери и павкачи

На 06.10.2019 во 04.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Анастас Митрев“ во Скопје го привеле С.Т.н(26) ос Кратово, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена...

Црна хроника 05.10.19 | 08:34

Полициска акција синоќа во „Интермецо“, се апсело наркодилери

Синоќа во кафе бар „Интермецо“ во скопската населба Капиштец се случила полициска акција во која според информациите до сега се апселе наркодилери. Десетина припадници...

Црна хроника 05.09.19 | 15:50

Акција на МВР: „Падна“ криминална група која продавала дрога во повеќе градови

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност во МВР, во соработка со СВР Охрид и Одделот...

Црна хроника 10.05.19 | 00:12

Уапсени осум лица од бандата на покојниот наркобос Џељал Ајети – Џељо

Заврши големата полициска акција која се одвиваше во Сингелиќ, Арачиново и Битпазар. Според нeoфициjaлнитe првични информации, пронајдена е гoлeмa количина на дpoгa на сите...