Ознака: нарко картел
Свет 12.07.23 | 22:50

Ги намамиле на измама, па активирале скриени бомби: Убиени шест, а ранети дузина полицајци во Мексико

Шест полицајци и агенти на обвинителството се убиени, а 12 други се ранети во координирана серија бомбашки напади покрај патишта во западно Мексико. Официјалните лица...

Свет 17.01.23 | 08:44

Картел изрешетa семејство, млада мајка и бебе меѓу шестeмина убиени во Калифорнија

Шест лица, меѓу кои и шестмесечно бебе, неговата мајка-тинејџерка и една постара жена, беа убиени вчера во земјоделска заедница во Централната долина во Северна Калифорнија...

Балкан 29.11.22 | 20:08

Беше најмистериозен бос од Балканот, но ДЕА му го најде крајот: Тито е поранешен боксер кој го надмина и Ел Чапо

Един Гачанин – Тито (40), познат како прв човек на нарко картелот Тито и Дино, е уапсен во Дубаи, соопштија Европол и холандската полиција Неговиот прекар е нашироко...

Македонија 01.12.21 | 09:13

Заев, Груби, Османи и криминалниот картел на СДСМ и ДУИ не носат европска иднина во Македонија

Заев, Груби, Османи и криминалниот картел на СДСМ и ДУИ не носат европска иднина во Македонија. Криминалниот картел на власт е закана за европските вредности, се вели...

Балкан 04.11.21 | 08:30

Главен соработник им е балканската мафија: Запознајте го колумбискиот картел Голфо

Шефот на колумбиската полиција Хорхе Луис Варгас изјави дека еден од петте главни сојузници на наркокартелот Клан дел Голфо е балканската мафија. Тој наведе дека дрогата...

Македонија 15.08.21 | 11:44

Арсовски: Апетитите на нарко картелот Заеви се големи

„Како што се ближат изборите каде што се знае дека СДСМ и Заев ќе загубат, така и се зголемуваат и криминалните апетити на нарко картелот Заеви. Срамота е што повторно,...

Свет 10.08.21 | 11:58

Мексикански наркокартел во живо и се закани на новинарка со ликвидација

Мексиканската Влада објави мерки за заштита на новинарка и телевизиска куќа, на кои вооружена група преку видео снимка им се закани, тврдејќи за себе дека е еден од најмоќните...

Свет 26.06.21 | 17:02

Судир на нарко картели во Мексико: Убиени над 18 лица

Најмалку 18 лица се убиени во судири меѓу нарко-картели во северниот дел на Мексико. Судирот се случи во мексиканската држава Закатекас, каде се борат за превласт картелите...

Свет 02.01.20 | 17:39

Трагичен исход на фудбалски меч меѓу нарко картели: Преку 30 загинати

Во затвор во Мексико се одиграл „пријателски“ натпревар помеѓу два нарко картели и исходот е трагичен. Мечот бил одржат во затворот Синегујас во сојузната држава Закатекас...