Ознака: нарко картел
Македонија 01.12.21 | 09:13

Заев, Груби, Османи и криминалниот картел на СДСМ и ДУИ не носат европска иднина во Македонија

Заев, Груби, Османи и криминалниот картел на СДСМ и ДУИ не носат европска иднина во Македонија. Криминалниот картел на власт е закана за европските вредности, се вели...

Балкан 04.11.21 | 08:30

Главен соработник им е балканската мафија: Запознајте го колумбискиот картел Голфо

Шефот на колумбиската полиција Хорхе Луис Варгас изјави дека еден од петте главни сојузници на наркокартелот Клан дел Голфо е балканската мафија. Тој наведе дека дрогата...

Македонија 15.08.21 | 11:44

Арсовски: Апетитите на нарко картелот Заеви се големи

„Како што се ближат изборите каде што се знае дека СДСМ и Заев ќе загубат, така и се зголемуваат и криминалните апетити на нарко картелот Заеви. Срамота е што повторно,...

Свет 10.08.21 | 11:58

Мексикански наркокартел во живо и се закани на новинарка со ликвидација

Мексиканската Влада објави мерки за заштита на новинарка и телевизиска куќа, на кои вооружена група преку видео снимка им се закани, тврдејќи за себе дека е еден од најмоќните...

Свет 26.06.21 | 17:02

Судир на нарко картели во Мексико: Убиени над 18 лица

Најмалку 18 лица се убиени во судири меѓу нарко-картели во северниот дел на Мексико. Судирот се случи во мексиканската држава Закатекас, каде се борат за превласт картелите...

Свет 02.01.20 | 17:39

Трагичен исход на фудбалски меч меѓу нарко картели: Преку 30 загинати

Во затвор во Мексико се одиграл „пријателски“ натпревар помеѓу два нарко картели и исходот е трагичен. Мечот бил одржат во затворот Синегујас во сојузната држава Закатекас...