Ознака: наредба
Македонија 21.10.20 | 18:39

Издадена наредба за присилно приведување на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, објави дека е издадена наредба за негово присилно приведување. Во продолжение ја пренесуваме реакцијата на Стоилковски во...

Свет 17.07.20 | 13:32

Путин издаде наредба 150 000 војници да заминат на воена вежба

Министерот за одбрана на Русија, генералот, Сергеј Шојгу, во петокот објави дека рускиот претседател Владимир Путин наредил приближно 150.000 војници, повеќе од 26.000 системи...

Здравје 16.03.20 | 17:49

Филипче нареди мобилизација на болниците и вработените

Денеска Министерот за здравство Венко Филипче, врз основа на член 55 став 1 од Законот за организација и работа на органите на државната управа (Службен весник на Република...

Македонија 17.01.20 | 21:00

Генсекот на СДСМ сам против себе: Николовски в кафеана по сопствената забрана

На youtube се појави видео на кое генералниот секретар на СДСМ дивее по кафеани само еден ден откако на партиските членови им испрати наредба да не одат. Денеска самиот...

Македонија 11.01.20 | 14:15

Припадниците на Армијата оставени без греење, наредено е да се собираат во една просторија за да се затоплат, а греалки носат од дома

Кога ви е поважно да одвоите цел ден за да се клатите пред камера во украден видео спот, а не ве интересираат условите во кои работи Армијата на Република Македонија,...

Македонија 20.01.19 | 14:36

Не доаѓајте пијани на работа, наредба од директорката на Комуналец

Директорката на ЈП Комуналец Неготино, Марина Бојаџиева, со писмена наредба им истакна на вработените да не доаѓаат на работа во алкохолизирана состојба, и да не пијат...