Ознака: напушта
Македонија 22.10.20 | 23:00

ВМРО-ДПМНЕ за оставката на Дурловски: Тоа е негов личен став кој ние го почитуваме

Одлуката за напуштање на Собранието на пратеникот Игор Дурловски е негов личен став кој ние го почитуваме, велат од ВМРО-ДПМНЕ откако пратеникот на “Коалицијата за...

Црна хроника 22.07.20 | 12:51

Мајка го напуштила 11-годишниот неподвижен син, го оставила без храна

Вчера во полициската станица во Охрид телефонски било дојавено дека 39-годишната С.В. од Охрид, во својот дом на улицата „Питу Гули“, без никаква грижа, храна и надзор,...

Балкан 04.07.20 | 16:48

Вук Јеремиќ го напушта опозицискиот Сојуз за Србија

Народната партија на Вук Јеремиќ изгласала напуштање на заедничката советничка група на Сојузот за Србија (СзС) и во иднина ќе настапува самостојно во Собранието на...

Фудбал 03.07.20 | 10:41

Гром од ведро небо: Меси ја напушта Барселона

Лионел Меси ги прекина сите преговори околу продолжување на договорот и ќе ја напушти Барселона следното лето. Престижното радио „Кадена сер“ околу полноќ ја објави...