Ознака: нападнато
Црна хроника 09.03.21 | 12:02

Гостиварец дивеел низ болницата, нападнал и една вработена

Полицијата повикала на разговор гостиварец кој вчера се однесувал агресивно во гостиварската Општа болница и нападнал медицинско лице. Според СВР Тетово, вчера околу...

Вести 07.12.19 | 12:03

На Никола му е забоден нож во грбот, другар му избегнал слична судбина

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот, а на другото дете на...

Црна хроника 22.11.19 | 10:47

Познат идентитетот на дадилката

Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија дека вчера полициски службеници од Полициска станица Аеродром ја лишиле од слобода Ж.П.(59) од Скопје. Станува...

Црна хроника 16.10.19 | 10:19

Нападнато и ограбено петнаесетгодишно момче

На 14.10.2019 околу 20.40 часот во Полициската станица Карпош, Н.В.Г.(49) од Скопје пријавила дека околу 19.30 часот на фудбалско игралиште две лица физички го нападнале нејзиниот...

Црна хроника 03.10.19 | 17:42

Дете претепа дете, осумгодишник во болница

Вчеравечер во 22,00 часот во Полициската станица Прилеп, Б.Ф.(39) од Прилеп пријавил дека околу 16.00 часот на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп, по претходна вербална расправија,...

Црна хроника 03.10.19 | 17:05

Булинг во Чаир, нападнато 14-годишно девојче

Вчеравечер во 21.00 часот во СВР Скопје, К.О.(45) од Скопје пријавил дека околу 13.30 часот на ул.„Цветан Димов“ неговата 14-годишна ќерка била физички нападната од група девојчиња...

Црна хроника 21.09.19 | 19:04

Куче искаса дете за уво

Малолетно дете било нападнато од куче-скитник во Виница. Инцидентот во полициската станива вчера наутро го пријавила мајката, С.И.(41) од Виница. Според пријавата, во...

Црна хроника 23.08.19 | 16:47

Teпачка на скопскиот аеродром, нападнато момче

Три лица нападнале момче на скопскиот аеродром, по што случајот бил пријавен во СВР Скопје. Инцидентот се случил ноќва околу 02.40 часот, а како што пријавил во полиција,...

Црна хроника 02.07.19 | 13:55

Деветгодишно дете нападнато на игралиште во охридско

Вчера во СВР Охрид, Н.С. (34), пријавила нарушување на јавниот ред и мир со физички напад извршен од В.Р. врз нејзиниот девет годишен син. Според пријавеното, физичкиот напад...

Црна хроника 19.05.19 | 17:49

Петнаесетгодошно момче нападното на Кејот на Вардар

Точно 40 минути по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека во периодот од 23.30 до 00.10 часот 15-годишно момче било нападнато додека шетало покрај Вардар од група насилници. Исто...