Ознака: нападнат полицаец
Црна хроника 28.09.20 | 10:46

Дивокрадците кои ја нападнаа полицијата ќе останат најмалку 30 дена во притвор

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден. Јавното обвинителство...

Црна хроника 21.07.20 | 17:20

Приведен млад бостанџија, ги навредувал полицајците кои му кажале да препаркира и да стави маска

Дваесет и деветгодишниот жител на струмичкото село Баница, М.В., кој продавал земјоделски производи и бостан, синоќа е приведен во Полициската станица – Штип зашто агресивно...

Црна хроника 30.06.20 | 19:23

Нападнала полицајци зошто ѝ рекле дека не носи маска додека чекала ред

Вчера околу 11.50 часот, полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар, на ул.„Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, каде без заштита на лицето чекала во ред пред банка,...

Црна хроника 25.05.20 | 14:09

Браќа правеле журка до 4 сабајле, пијани тргнале да бегаат откако нападнале полицајци

Утрово во 4 часот, до полицијата стигнала поплака за гласна музика во с. Кучевиште, скопско на ул. „4“ во близина на црквата “Св.Спас“, во семејната куќа на лицата Љ.К....

Црна хроника 21.05.20 | 12:15

18-годишник од Кондово вперил пластичен пиштол во слепоочница на полицаец

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривични дела – Напад врз службено лице...

Црна хроника 16.02.20 | 15:05

Прилепчанец нападнал полицаец откако претходно направил сообраќаен прекршок

27-годишен прилепчанец направил сообраќајна прекршок, па нападнал полициски службеник. Како што соопштуваат од МВР, синоќа во 01:50 часот, полициски службеници пред угостителски...

Црна хроника 03.02.20 | 17:20

Уапсен напаѓачот на полицаец во Велес

Утринава е приведен велешанецот кој вчера пукаше во полицаец. Станува збор за триесет и три годишен маж, информираат од МВР. Инцидентот се случил  вчера во близина на...

Црна хроника 03.02.20 | 15:27

Тројца браќа под истрага за обидoт за убиство на велешкиот полицаец

Основното јавно обвинителство во Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело убиство во обид, како и против две лица за...

Црна хроника 17.11.19 | 17:01

Полицаец нападнат додека носел момче во Психијатриска болница

Вчера во 17.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Зелениково, скопско, Т.Б.(28) од Зелениково физички нападнал полициски службеник при асистенција на екипа на...