Ознака: Нано Ружин
Македонија 30.07.21 | 15:47

Ружин: Бугарија ќе има негативна реакција за донесената резолуција

Македонија со резолуцијата јасно стави на знаење дека нема да отстапи од црвените линии, вели за Канал 5 поранешниот дипломат и универзитетски професор Нано Ружин. Неговите...

Македонија 11.04.21 | 15:35

Еден од најголемите поддржувачи на СДСМ и Зоран Заев, Нано Ружин отиде на вакцинирање во Србија

Еден од најголемите поддржувачи на политиките на СДСМ и Зоран Заев, Нано Ружин чаре поабара надвор од Македонија, на вакцинирање во Србија. Покрај Нано Ружин, во Врање...

Македонија 29.11.20 | 16:33

Ружин смета дека „патоказот“ на Османи е само проформа

Универзитетскиот професор Нано Ружин смета дека таканаречениот „патоказ“ за надминување на македонскобугарскиот спор е документ кој ќе биде само про-форма и дека...

Македонија 17.01.20 | 14:53

Груевски: Нано Ружин е дилајла што во Букурешт тврдеше дека влеговме во НАТО

Откако деновиве во интервју за една телевизија Нано Ружин изјавил дека новите правила за процесот за проширувања Макрон ги смислил за да не му се појавеле, како што...

Македонија 06.12.18 | 17:39

Ружин: Македонија е вистинско, достоинствено име!

Нано Ружин, ректор на Универзитет ФОН, каде што денеска се одржа втората јавна дискусија за нацрт-амандманите на Уставот, смета дека Македонија со Преспански договор...