Ознака: Наке Чулев
Македонија 06.09.21 | 12:10

Оли не знаел: Спасовски го најде виновникот за скандалот со дипломатите – Наќе Чулев

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со апсењето по меѓународна потерница на македонскиот дипломат Миле Миленкоски во Србија, вмешан во евакуација...

Македонија 27.10.20 | 15:48

Чулев: МВР изгуби голем професионалец

Утрово со неверување ја примив веста дека синоќа на Инфективната клиника во Скопје починал Игор Ангеловски – Гиле. Тој беше вработен во Министерството за внатрешни...

Твитови 04.10.20 | 13:32

Илиевски: Да беше Наќе министер портпароливе од СДСМ ќе се запалуваа со напалам со журкиве


Македонија 15.07.20 | 21:57

Чулев: Најмногу прекршоци се пријавени на подрачјето на СВР Струмица

Заклучно до 20 часот на сите 8 сектори за внатрешни работи пријавени се вкупно 151 настан, од кој за 31 настан наводите не се потврдени, а констатирани се 9 прекршоци, 3 за...

Македонија 15.07.20 | 21:33

ВО ЖИВО: Прес конференција на Чулев


Црна хроника 12.07.20 | 14:13

Чулев: Досега се изречени 29.000 прекршоци за неносење маска

Полициските службеници се во првите редови во справување со пандемијата од Covid19 и тие во континуитет преземаат мерки за контрола на почитување на одлуките на владата. Во...

Македонија 11.07.20 | 20:14

Чулев за случаите за изборен поткуп: Ќе се преземаат мерки секаде каде што има индиции дека се постапува спротивно на законот

Министерот за внатрешни работи Наке Чулев излезе со реакција за двата случи на изборен поткуп кои полицијата ги откри. Министерот апелира до полициските службеници...

Македонија 07.07.20 | 22:33

Чулев: Пред нас се многу реформи кои ветувам дека ќе ги направам

Денес ги посетив општините Брвеница и Тетово, се сретнав и со граѓаните на селото Урвич. Восхитен сум од енергијата која ја имаат овие луѓе и љубовта кон татковината...

Македонија 07.07.20 | 17:33

Чулев: Нулта толеранција на изборните нерегуларности и на сите видови притисоци и поткуп врз гласачите

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при тетовскиот Сектор за внатрешни...

Македонија 03.07.20 | 14:02

Чулев: Изборните нерегуларности најстрого ќе бидат санкцинирани, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка партија доаѓаат....

Македонија 27.06.20 | 22:45

Чулев објасни: Полициjaта има право да ги повикаат на разговор сите лица за кои постојат индиции дека сториле кривично дело

Полициските службеници имаат право да ги повикаат на разговор сите лица за кои постојат индиции дека сториле кривично дело и тоа ниту е мој избор, а ниту моја одлука,...

Македонија 27.06.20 | 22:00

Чулев со порака до Заев: Законите ќе важат еднакво за сите, па и за тебе

Постапувањето во согласност со законите и нивната неселективна примена се основните темели на моето работење во Министерството за внатрешни работи. Полициските службеници...

Македонија 26.06.20 | 23:56

Чулев: Зедовме изјава од Дончев, на ред е ОЈО да одлучи како ќе постапува

Во денешното интервју на Канал 5 дадов одговор на прашањата поврзани со денешното повикување во полициска станица на поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден...

Македонија 11.06.20 | 20:23

Чулев: Обвинувањата на Владата кон мене се политички мотивирани

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, во интервју за ТВ Сител, изјави дека обвинувањата на Владата и владејчката партија дека тој е виновникот за драстичниот...

Македонија 05.06.20 | 15:25

Чулев: Oдлуката за ограничување на движењето не е идеална, но треба да се почитува

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во објава на Фејсбук посочува дека оваа година Задушница и Духовден ги одбележуваме во поинакви околности. Тој додава дека...

Македонија 29.05.20 | 22:27

И за ова ли е Чулев виновен?

Денеска СДСМ го обвини техничкиот министер во МВР, Наќе Чулев, за ситуацијата со коронавирусот во Македонија.На тоа жестоко реагираше ВМРО-ДПМНЕ. Но во изминатиот период...

Македонија 29.05.20 | 11:47

Параполиција и подземни структури ја прислушуваат опозицијата

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не е направен...

Македонија 25.05.20 | 20:24

Чулев: Доколку се утврди автентичноста на „орото“ во Чаир, ќе се преземат сите мерки

Намалување на бројот на заразени од ковид-19 е возможно само доколку граѓаните се дисциплинирани и ги почитуваат мерките за ограничување на движењето, носат заштитна...

Македонија 22.05.20 | 15:37

Чулев: Ако дојде пријава дека е следено раководството на ВМРО-ДПМНЕ ќе го информираме Јавното обвинителство

Досега до МВР нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ. Доколку дојде, ние согласно оперативните процедури ќе постапиме и ќе го информираме...

Македонија 21.05.20 | 11:57

Дали СДСМ го мести Чулев со полицискиот час за Бајрам?

Игра ли Владата игри со полицискиот час за верскиот празник Бајрам. Најпрвин ИЗВ, а потоа и ВМРО-ДПМНЕ остро се спротиставија на тоа да има ограничување на движењето...