Ознака: најдоброто за мојата општина
Македонија 20.10.21 | 12:25

НСДП: Остануваме дел од владејачката коалиција

НСДП на овие локални избори одлучи да биде дел од коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, група на прогресивни политички партии кои со своите национални и локални...

Македонија 15.10.21 | 21:53

Заев: Му се оддолживме на Куманово за пркосот со над 120 милиони евра од државниот буџет

Куманово 11 години беше игнорирана и заборавен општина од локалната власт. Не само што државата денар не вложи туку правеше се за да го блокира Куманово, да ја опструира...

Македонија 15.10.21 | 20:20

Караванот на СДСМ завршува во Куманово, следете во живо


Скопје 14.10.21 | 22:55

Савана и аквариум на два спрата е најдоброто за Скопје

Фокусот на кандидатите за градоначалници се зелени и модерни проекти, а посебно интересни и атрактивни се проектите поврзани со јавниот превоз. Осврнувајќи се на новата...

Македонија 09.10.21 | 21:49

Лукаревска: Кривогаштани има светла иднина

Вложуваме во руралниот развој и во современа инфраструктура, порача заменичката на Зоран Заев Сања Лукаревска од Кривогаштани. Социјалдемократскиот сојуз и коалицијата...

Македонија 09.10.21 | 20:49

Заев: Презедовме авангардни чекори

Заев: Покажавме резултати и успеси на сите полиња, време е за Најдоброто за Струга, да се обединиме сите околу бројот 12 и Шипинкаровски Претседателот на Социјалдемократскиот...

Македонија 07.10.21 | 22:46

Маричиќ: Лани во март добивме одлука за почеток на преговорите, и Бугарија ни даде поддршка

Министерот за правда Бојан Маричиќ вечерва во дебата на „24 анализа“ изрази очекување дека СДСМ ќе освои поголем број општини од ВМРО-ДПМНЕ и смета дека нема потреба...

Македонија 07.10.21 | 19:13

ВО ЖИВО: Митинг на СДСМ во Штип

Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Општина Штип, Сашко Николов на денешната прес-конференција истакна дека како локална власт особено внимание посветуваат на...

Македонија 01.10.21 | 18:54

ВО ЖИВО: Митинг на СДСМ во Илинден

Следете го во живо митингот на СДСМ во Илинден, дел од караванот под име „Најдоброто за мојата општина“:

Македонија 29.09.21 | 22:48

Николовски: И Штип се развива како никогаш досега

Најголемиот град во истокот, центарот на истокот, овие четири години се развива како никогаш досега, затоа што СДСМ знае што им е потребно на граѓаните и граѓаните тоа...

Македонија 28.09.21 | 08:54

Заев ја фалеше, но Петровска не се појави на битолскиот митинг

Досегашната градоначалничка на Општина Битола Наташа Петровска не присуствуваше на митингот што СДСМ го одржа вечерва во Битола, на кој беше означен почетокот на изборната...

Македонија 27.09.21 | 23:51

Кондовски: Во Битола ќе се скија и кога нема снег

Битола ја замислувам како развиена и перспективна општина во која вреди да се живее, да се работи и создава, тука да се основа семејство, да се твори и спокојно да се старее,...

Македонија 27.09.21 | 23:11

Мицкоски: На слоганот „Најдобро за вашата општина“ треба да додадат најдобри во лажење,корупција и неспособност

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски во своето обраќање од централниот настан за отворање на изборната кампања и претставување на кандидати за градоначалници...

Македонија 27.09.21 | 22:27

Филипче: Тврдам дека нашата понуда е подобра од целата опозиција заедно

Нашата понуда тврдам дека е подобра од целата опозиција заедно. Овие луѓе се докажани професионални, секој во својата сфера на функционирање, рече министерот за здравство...

Македонија 27.09.21 | 22:11

Спасовски го претстави братучедот и ја нападна ВМРО-ДПМНЕ, која никогаш немала градоначалник на Куманово

Кандидатот на СДСМ и коалицијата за градоначалник на Куманово, Оливер Илиевски и кандидатите за советници, предводени од носителката Атина Мургашанска вечерва од пред...

Македонија 27.09.21 | 21:56

Лукаревска: Петре, Горан, Душко, Александар се нашите најдобри кандидари, ќе победиме во целата држава

На првиот митинг во изборната кампања на СДС; која започнува од Битола заменик-претседателката Сања Лукаревска вети сигурна победа во целата земја со најдобрите кандидати...

Македонија 27.09.21 | 09:21

СДСМ го почнува караванот „Најдоброто за мојата општина“ во Битола

Караванот „Најдоброто за мојата општина“ на СДСМ започнува своите активности во рамки на кампањата за претстојните локални избори. Денешниот централен настан на...