Ознака: награда „13 Ноември“
Македонија 15.11.21 | 11:31

Тасевски: Овде треба да се бојкотира се додека некој не стави ред и критериуми

Наместо да одговара за дебаклот со короната, за тоа што сме во врвот по смртност во светот, за оние кои живи изгореа во болницата, на Филипче град Скопје му даде 13 ноемвриска...

Скопје 15.11.21 | 09:45

Шилегов парично ги награди Венко, кому му умреа над 7.000 луѓе и Денко, за кого Македонците и Бугарите се ист народ

Петре Шилегов од реномираната награда „13 Ноември“ си направил партиска тезга, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека наместо за заслужни скопјани или луѓе кои допринеле...

Скопје 11.11.21 | 14:19

Костовски: Најдобар тренер и најдобар спортист во Скопје, награда 13ти Ноември !

Најдобар тренер и најдобар спортист во Скопје, награда 13ти Ноември ! напиша Дарко Костовски споделувајќи фотографија од наградениот ТаеквондоКлубБутел.

Останати спортови 11.11.21 | 13:28

Сојузот на спортови Скопје ги додели наградите „13 Ноември“

Традиционално, по повод денот на ослободувањето на градот Скопје, Сојузот на спортови на Скопје организира свечено доделување на наградата „13 Ноември“. Годинава, на...

Скопје 03.11.21 | 22:39

Министерот награден: Наградата „13 Ноември“ годинава се вика „Спаси го Венко“

Денес на министерот за здравство му е доделена наградата “13 Ноември”. На истиот тој министер му изгореа 15 живи луѓе, имаме водство по број на починати од Корона...

Скопје 01.11.21 | 16:07

Тимот за имунизација на Здравствен дом Скопје и медицинската екипа која ја изведе првата операција кај пациент со епилепсија меѓу добитниците на наградата „13 Ноември“

Одборот за доделување на наградата „13 Ноември“ на Град Скопје денеска спроведе тајно гласање, а потоа претседателката на Комисијата именувана од Одборот, Вангелина...

Македонија 30.10.20 | 19:32

Разочарувачки е сè уште да сме невидливи: Медицинските сестри изоставени од наградата „13-ти Ноември“

Унијата на ЗМСТАС предводена од здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри „За нас“ апелира медицинските сестри да не бидат изоставени...

Македонија 30.10.20 | 12:50

Медицинските техничари: Заборавени сме, иако сме најважната алка

Унијата на ЗМСТАС (Здружение на Медицински сестри, Техничари, Акушерки и Стоматолошки сестри) предводена од здружението „За нас“ апелира медицинските сестри да не...

Скопје 29.10.20 | 14:41

Наградата „13 Ноември“ за д-р Караџовски и тимот што направи прва трансплантација на срце

Одборот за доделување на Наградата „13 Ноември“ на Град Скопје официјално ги објави добитниците на Наградата „13 Ноември“ на Град Скопје за 2020 година. Добитници на...

Скопје 13.11.19 | 08:56

Градоначалникот на Чаир добитник на наградата „13 Ноември“ од Сојузот на спортови

Сојузот на спортови во Скопје му ја додели на градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу наградата 13 Ноември, која од 1970 година традиционално се доделува на лицата...