Ознака: Нада Топчагиќ
Естрада 06.03.21 | 20:37

Хрватите го нападнаа Ибрахимовиќ: Сакаш пејачка која славеше со четниците во Вуковар

Хрватските медиуми го нападнаа Златан Ибрахимовиќ поради неговата блискост со пејачката Нада Топчагиќ. Тие се револтирани што Златан ја сака нејзината музика а Нада...

Естрада 05.03.21 | 23:43

Ибрахимовиќ повторно ја направи популарна: Ова е Нада Топчагиќ, омилената пејачка на Златан од детството

Српската пејачка Нада Топчагиќ беше популарна во поранешна Југославија во осумдесеттие и деведесеттите години. Но, оваа подзабораврна пејачка повторно е звезда благодарение...

Естрада 18.12.19 | 20:41

Повеќе никогаш нема да дојдам: Фолкерка направи хаос во „Гранд“ и ја напушти емисијата

Пејачката Нада Топчагиќ направи хаос среде снимање на „Ѕвездите на Гранд“. Таа се појавила на снимањето на новогодишна емисија, но како што вели, била понижена. Топчагиќ...

Естрада 24.05.19 | 22:18

Не успеал да ја смува – Саша Поповиќ тајно бил заљубен во оваа пејачка со години

Пред да се ожени со Сузана Јовановиќ со која има ќерка и 20 години складен брак, Саша Поповиќ бил во врска со голем број на колешки, но една успеала да му се „лизне“ од...