Ознака: на прав пат
Македонија 12.12.19 | 14:07

В недела во Скопје завршната трибина од серијата „На прав пат“

Последната трибина од серијата „На прав пат“ ќе се одржи в недела во 13 часот во „Борис Трајковски“ во Скопје, соопштија од СДСМ. Говорници ќе бидат премиерот во заминување...

Економија 20.11.19 | 00:11

Димковски од Ресен: Ги решивме проблемите во овоштарството, значително ја зголемивме поддршката за јаболкопроизводителите

Пред две и пол години се соочивме со сериозни проблеми во овоштарството, но не избегавме туку решивме директно да влеземе во нивно решавање, а придобивките од тие решенија...

Македонија 19.11.19 | 23:15

Шекеринска: За Преспа знаевме само ние дома, денес за Преспа знае целиот свет

За Преспа знаевме само ние дома. Денес за Преспа знае целиот свет. Светот и соседите свртија нов лист, решивме децениски проблем и ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО....

Македонија 16.11.19 | 14:35

Премиерот во заминување за својот политички опонент: Од секое двро кавал не бидува

Велес, центарот на Македонија, којшто секогаш го спојувал северот и југот, западот и истокот, продолжува онака како што секогаш се однесувал, продолжува да биде на правиот...

Македонија 04.11.19 | 11:35

Заев: Не сум предавник, изградив споменици!

Лидерот на владејачката партија Зоран Заев на трибината „На прав пат“ во Струмица рече дека понудата од Мицкоски е „нула“ и затоа не му поминувале лагите. Го повика...

Македонија 04.11.19 | 08:57

Заев: И Макрон жали што не добивме датум

Во ова време кога треба да носиме одлука како да продолжиме понатаму, сите земји, сите европски лидери, ама сите, вклучително и претседателот Макрон, жалат за историската...

Економија 31.10.19 | 08:25

Нема поуспешни 2 и пол години во историјата на државава: Донесовме 30 странски инвестиции

Бројките се тие кои го покажуваат успехот на реалната економија. Бројките говорат за тоа дека претходно за 5 години, претходната власт донесе 23 странски инвестиции вкупно....

Македонија 16.10.19 | 19:29

СДСМ: Цел свет ни призна дека сме на прав пат

Целиот свет го призна нашиот прав пат, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против и стојат на страна,  се истакнува во денешното соопштение владејачката СДСМ. Не само што се...

Македонија 16.10.19 | 13:15

Спасовски предизборно ќе ги намалува казните за сообраќајни прекршоци

Како што ветивме, ќе ги намалиме сите казни за сообраќајните прекршоци, најави синоќа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на трибината „На прав пат“ на...

Македонија 12.10.19 | 18:20

Санчо Панса од Куманово: На 27 април бевме подготвени да ги дадеме животите за слободата на државата

До пред години се боревме да се избориме за слободата и демократијата во Македонија и на 27 април во Собранието покажавме дека сме подготвени да ги дадеме животите за...

Македонија 12.10.19 | 17:07

Лажна вест на сдсмовски портал: Во пензија ќе се оди на 64 години, а не како досега на 67 години

„Заев со одлична вест: Во пензија ќе се оди на 64 години, а не како досега на 67 години – Пуштен е нов закон во Собрание“. Ова е насловот на провладиниот портал „Центар“,...

Македонија 12.10.19 | 16:12

Заев од Куманово: ВМРО-ДПМНЕ имаат проблем со срцето, душата и петите

Оние од ВМРО ДПМНЕ имаат три основни проблеми и тоа со срцето, со душата и со петите. Прво, срцето им се кине ако започнеме преговори со ЕУ. Второ, душата ги боли ако станеме...

Македонија 12.10.19 | 14:17

Се согласувам дека СДСМ е на прав пат, тој пат е заминување од власт

Како изминуваат последните месеци и се ближи крајот на Зоран Заев и криминално-рекетарската банда на власт, гледаме како “професионалните политички аналитичари”...

Македонија 08.10.19 | 08:53

Николовски: Пред 2 години бевме на работ на граѓанска војна, денес сме на прав пат

Пред само 2 години бевме на работ на граѓанска војна, од држава која беше поделена и изолирана, државата ја доведовме на прав пат и денеска сме светол пример –  со...

Македонија 08.10.19 | 08:32

СДСМ тврди: Ниту еден државен функционер не троши буџетски пари за партиската кампања „На прав пат“

Ниту еден функционер на СДСМ не троши државни пари за презентација на белсокот на Македонија што ќе се докаже и преку задолжителните финансиски извештаи, вели портпаролот...

Економија 05.10.19 | 20:35

Заев најави досега невидено зголемување на пензиите, ама пензионерите изгорени, па не му веруваат

Пензионерите идната година ќе добијат огромно зголемување на пензиите, и тоа ќе биде врз основа на еконосмкиот раст, вети премиерот Зоран Заев на денешната граѓанска...

Економија 05.10.19 | 18:51

Заев тргна со караванот „На прав пат сме“, а од Македонија заминаа 6 автобуси со млади

Истиот ден кога премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев тргна со карванот под мотото „На прав пат сме“, од Македонија на пат во странство заминаа шест автобуси со млади...

Македонија 04.10.19 | 13:09

Ние во ВМРО да ви го смислевме новиов слоган, немаше да биде толку многу „промашен”

Зоран Заев, водачот на криминално – рекетарската банда на СДСМ со нова кампања и слоган на “Прав пат”!?! Па добро бре, ние во ВМРО да ви го смислевме новиов слоган,...

Македонија 04.10.19 | 11:17

„Правиот пат“ на СДСМ увезен од хрватска партија

Новата  кампања на СДСМ, наречена „На прав пат“ е ископирана од хрватската социјалистичка партија (SDP). Оваа кампања хрватските социјалисти ја имаа за изборите пред...

Македонија 04.10.19 | 08:47

Обнова VS Прав пат: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се подготвуваат за избори

Во ист ден двете најголеми партии започнаа кампањи кои многумина ги протолкуваа како неофицијален старт на предизборна кампања. Повеќе е од јасно е дека и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ...