Ознака: My Name is Goran Stefanovski
Култура 10.10.22 | 11:56

Драмски со „My name is Goran Stefanovski“ гостува на Меѓународниот фестивал „Јоакимфест“ во Крагуевац

Драмски театар Скопје во вторник, на 11 октомври  ќе гостува на Меѓународниот фестивал „Јоакимфест“ во Крагуевац кој се одржува од 7. до 12. октомври со претставата „My...

Култура 09.09.22 | 12:46

Драмски театар со „My Name Is Goran Stefanovski“ гостува на Фестивал во Ниш

Драмски театар Скопје, со претставата „My Name Is Goran Stefanovski“ во режија на Бранислав Миќуновиќ ќе гостува на 3-то издание на фестивалот „Театар на раскршќу“ во Ниш. Народниот...

Култура 04.06.22 | 12:31

„My name is Goran Stefanovski и „Декамерон“ вечерва на „Војдан Чернодрински“

Денеска на пладне во фоајето на Центарот за култура „Марко Цепенков“ ќе биде промовирана книгата „Клиентот на Шекспир“ на Милош Латиновиќ на вториот фестивалски...

Култура 31.03.22 | 09:38

Претставата за идентитетот „My name is Goran Stefanovski“ вечерва премиерно во Драмски театар

Претставата чија тема е идентитетот, националниот и личниот „Мy name is Goran Stefanovski“ (Моето име е Горан Стефановски) во режија на Црногорецот Бранислав Миќуновиќ вечерва...

Култура 29.03.22 | 14:32

Му благодарам на режисерот Миќуновиќ што ни го врати Горан Стефановски дома, рече актерката Софија Куновска пред премиерата на „My name is Goran Stefanovski“

Му благодарам на режисерот Бранислав Миќуновиќ што со оваа претстава ни го врати Горан Стефановски дома. Допрва ќе разбереме кое место го заслужува тој во нашата вкупна,...