Ознака: мвр дрога
Македонија 26.09.21 | 11:47

ВМРО-ДПМНЕ: Дали возила на МВР се користат за шверц на дрога, кој може да поверува дека дрогата стоела во возилото 5 години?

СДСМ го институционализираше криминалот обвинуваат од ВМРо-ДПМНЕ. Оттаму јавно прашуваат дали возила на МВР се користат за шверц на дрога?! Колку и да се правда Спасовски...

Македонија 24.09.21 | 22:34

Тортевски: А, како тоа веднаш откриja дека дрогата била заборавена?

По вчерашното соопштение на МВР дека пронајдената дрога на албанско-црногорската граница во автомобил управуван од полициски службеници била заборавена, со реакција...

Македонија 24.09.21 | 16:22

Соопштението на Царинската управа од декември 2016 кога била запленета дрогата, покажува дека технички министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски

Истото возило и бункерот и килажата на запленетата дрога во декември 2016 година се забележани во соопштение на Царинската управа за заплена. Во тој период технички министер...

Македонија 24.09.21 | 14:42

Мицкоски за дрогата во возилото на МВР: Што повеќе треба да се случи за да сфатат дека треба веднаш да си поднесат оставки?

Пред одржување на состанокот со Стопанската комора на Северо-западна Македонија, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во одговор на новинарско прашање...

Македонија 24.09.21 | 12:39

Ковачки: Шверцот на дрога со возила на МВР е институционализација на криминалот

Чекајќи го завршетокот на истрагата за трагедијата во болницата во Тетово, за да конечно видиме дали некој ќе заврши со лисици на раце, ни се случува повторно меѓународен...

Црна хроника 24.09.21 | 10:28

Дрогата од „2016“ била сокриена во специјален бункер под седиштата на „полицајците кои немаат врска со дрогата“

Вчера во автомобил со македонски регистарски таблички кој се движел од правец на Албанија кон Црна Гора на црногорскиот граничен премин Сукобин, запленета е дрога. Како...

Македонија 24.09.21 | 08:13

Пазете кога купувате кола, клаваат дрога во колите

📌Пазете на автопазар, клаваат дрога во колите. Особено во серија Chraysler Voyager 2016, преку овластениот дилер во МВР❗

Македонија 23.09.21 | 20:55

Наќе Чулев: Повторно ли Наќе е крив за новиот меѓународен скандал со запленето поголемо количество дрога во службено возило на МВР?!

Дежурниот виновник на Оливер Спасовски, поранешниот технички министер Наќе Чулев, ја коментира веста дека поголемо количество дрога било запленето во службено возило...

Црна хроника 23.09.21 | 20:49

МВР се правда: Не е наша дрогата пронајдена во полициското возило, од 2016 година стои таму

Македонски полициски службеници се фатени со голема количина дрога при обид за влез во Црна Гора. Од МВР официјално го потврдуваат случајот, посочувајќи дека станува...

Балкан 23.09.21 | 15:50

Македонски полициски возила дилаат дрога низ Црна Гора

Десетици килограми дрога се откриени во возило од Секторот за борба со организиран криминал на македонското МВР при обид да влезе на територија на Црна Гора. Возилото...