Ознака: муџахедини
Свет 22.07.22 | 19:18

Одложен Светскиот самит на муџахедините во Албанија, по предупредувањата за сериозни закани

Одложен е Светскиот самит на Слободен Иран, што требаше да се одржи следните два дена во Албанија, во кампот на муџахедините во близина на Драч. Самитот е одложен по предупредувањата...

Балкан 25.12.21 | 21:26

Синот на поранешниот претседател на Босна се закани дека во регионот ќе донесе муџахедини

Синот на поранешниот претседател на Босна и Херцеговина Алија Изетбеговиќ се закани дека лесно може да донесе муџахедини во регионот за да му помогнат во борбата против...

Балкан 09.01.20 | 16:06

Американски генерал предупреди: Албанија може да биде следната мета на Иран

Амерканскиот генерал Михаел Барберо, кој престојува во Тирана, одговарајќи на новинарско прашање дали во иднина Албанија може да биде мета на Иран, одговори дека „Албанија...

Балкан 23.08.19 | 09:35

Во Албанија има 6.000 ирански муџахедини

Институтот за статистика на Албанија (ИНСТАТ) објави дека во 2018 година во земјата имало вкупно 14.162 странски државјани со дозвола за престој. Бројката бележи зголемување...