Ознака: мртво бебе
Балкан 21.11.20 | 13:30

Синдромот кавасаки откриен кај бебе починато од Ковид-19

Шеснаесетмесечно бебе е една жд петнаесетте жртви на ковид 19 регистрирани вчера во Албанија, јави дописничката на МИА од Тирана. Во официјалното соопштение, Министерството...

Црна хроника 31.03.20 | 22:41

Родилката од Куманово позитивна на Ковид-19, од втората се чекаат резултати

Дваесетиседумгодишна кумановска синоќа се породила на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство – Скопје со царски рез, а резултатот од тестот попладнево...

Црна хроника 31.03.20 | 21:32

Почина новороденче, на Гинекологија се породиле две жени заболени со коронавирус

Две жени, кои што се породиле во изминативе два дена на Клиниката за гинекологија се заразени од корона вирус, дознава Канал 5 од извори од здравство. Се работи за родилки...

Балкан 17.02.20 | 14:37

Бебе со јасни знаци на сексуална злоупотреба почина во Грција

Грчката полиција отвори истрага за смртта на 11-месечно бебе од Сирија, кое вчера со енцефалитис било примено во една од детските болници во Атина, а според лекарот од...

Семејство 18.11.19 | 13:51

Вегани го хранеле бебето само со овошје и зеленчук – умрело од глад

Американската двојка Шила (35) и Рајан О’Лири се обвинети за убиство и занемарување на дете откако 18-месечниот син им починал бидејќи го држеле на вегански режим на исхрана. Шила...

Здравје 06.03.19 | 12:19

ДЗСИ ќе го разгледа случајот со мртвото бебе пронајдено во Струмица

Државниот здравствен и санитарен инспекторат најпрвин ќе го разгледува трагичниот случајот во кој млада мајка од Струмица, веднаш откако се породи си го фрли бебето...