Ознака: мртви
Свет 06.09.19 | 09:35

Бројот на загинати во ураганот Доријан постојано расте – засега 30 мртви

Бројката на загинати од страотниот налет на ураганот Доријан врз Бахамите нарасна на 30, соопштија офијални претставници на властите, пренесоа светските агенции. Министерот...

Свет 12.08.19 | 09:09

Осум убиени во Мексико

Осум лица се убиени, а тројца повредени синоќа при напад од вооружена група во сала за билјард во мексиканскиот град Ирапуато во областа Гуанахуато. Непознатите напаѓачи...

Балкан 27.07.19 | 15:27

Возела 20-годишна девојка: Со форд фиеста четири млади од журка отидоа во смрт

Околу пет часот утрово во близина на местото Табановиќ кај Шабац се случила тешка сообраќајна несреќа, во која загинаа четири млади лица. Автомобилот форд фиеста со...

Црна хроника 01.06.19 | 11:17

20-годишно момче загина, тешко повредени двајца малолетници

Ноќеска во 01,47 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с.Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во која А.Ј. (20) од с.Смилковци-Скопје,...

Свет 28.04.19 | 12:42

Четири лица загинаа, четворица се повредени, падна кран од комплексот на „Гугл“

Градежен кран падна од зградата на новиот комплекс на „Гугл“ во Сиетл за време на голема бура што го зафати градот, пришто четири лица загинаа, а исто толку се и повредени. Двајца...

Патувања 23.03.19 | 08:30

Гробиштата Монт Еверест

Поради глобалното затоплување се топат глечерите на Монт Еверест и се откриваат телата на настрадани планинари кои останале затрупани во снегот и мразот во обидот...

Калеидоскоп 16.03.19 | 21:32

Во само неколку месеци – двајца мртви во популарното реално шоу

Дваесет и шестгодишниот Мајк Таласитис беше пронајден мртов во шума неделаку од неговиот дом во Есекс, Англија. Во 2017 година, тој беше дел од најпопуларното реално шоу...

Македонија 14.02.19 | 00:39

Хасани: Завршија три од четири операции – двајца пациенти во критична состојба

Три од четирите операциите на Клиниката се завршени а двајца пациенти се во многу критична состојба на Ургентниот центар. Двајца се во стабилна состојба, а едниот пациент...

Црна хроника 13.02.19 | 22:14

Потресно сведоштво: Сам го извадив син ми од автобусот и го донесов на клиника, беше ужасно

Сам го извадив син ми од автобусот. Ми се јави на мобилен, само рече„не знам што се случи, имавме несреќа“. Веднаш тргнав од Гостивар кон Карпалак и го извадив син ми...

Македонија 13.02.19 | 21:20

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ со своите расположливи капацитети стои на располагање да помогне

Со длабоко жалење и неверување ја примив страшната вест за автобуската сообраќајна несреќа, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук по повод...

Црна хроника 13.02.19 | 21:00

Таравари: Шоферот на автобусот е во стабилна состојба, се надевам дека ќе добиеме релевантни информации за несреќата

Ова е жален ден за цела Македонија. Се случи трагедија, се преврте автобус што превезувал луѓе за Гостивар и претежно повредените се гостиварци, изјави вечерва градоначалникот...

Црна хроника 13.02.19 | 20:30

Очевидец: Сечевме делови од автобусот за да ги извадиме луѓето, врескаа, бараа помош

Очевидците велат дека глетката била стравотна и дека додека да стигнат ургентните екипи локалното население им пружало помош на настраданите. Несреќата се случила...

Црна хроника 13.02.19 | 19:10

Четворица загинати, еден се бори за живот

Во градската болница „8 Септември“ се хоспитализирани 35 лица од кои 2 се донесени мртви, а три се на интензивна нега во и се борат за живот, но се во тешка состојба, потврдуваат...

Свет 01.02.19 | 09:41

Во САД до смрт замрзнаа 12 лица

Поради студениот бран, што го погоди американскиот среден запад и донесе рекордно ниски температури починаа 12 луѓе. Некои од жртвите настрадаа во сообраќајни несреќи,...

Вести 31.01.19 | 15:45

Трагедија во Скопје: Ги нашол своите баба и дедо мртви во када

Трагична смрт за две лица во текот на вчерашниот ден се случила во Скопје. Лице пријавило дека ги нашло починати во када своите баба и дедо. Најверојатно починале од...

Балкан 17.01.19 | 14:03

Телата на 13 новороденчиња пронајдени во болнички замрзнувач

Членовите на Државната комисија за исчезнати деца пронашле 13 мртви бебиња во замрзнувачот на Општата болница во Краљево, Србија, дознава српски „Курир“. Според „Телеграф“,...

Црна хроника 17.01.19 | 12:47

Три деца пронајдени мртви во замрзнувач, полицијата наишла на страшна глетка

Шестгодишно момче, неговата едногодишна сестра и 4-годишно девојче биле пронајдени мртви во замрзнувач во двор во Флорида, каде што братчето и сестрата живееле со нивната...

Свет 12.12.18 | 17:09

Најмалку осуммина загинати во експлозија среде верска процесија

Во експлозијата на ракета за огномет загинаа најмалку осум лица , а педесетина се повредени пред самиот влез во црквата во место на 145 километри од главниот град на Мексико. Експлозијата...

Свет 07.12.18 | 16:38

Заложничка драма и оружен грабеж во банка

Единаесет луѓе се убиени при грабеж на банка во градот Милагрес на североисток на Бразил. Градоначалникот на Милагрес Лилсон Ландин потврди дека во заложничка драма...