Ознака: мртви
Црна хроника 13.03.21 | 16:45

Двајца млади скопјани пронајдени мртви во своите домови

На 12.03.2021 во 12:50 часот во СВР Скопје од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека имало починато лице без видливи траги на насилство во стан на ул.„Ташко Караџа“. Се...

Свет 03.09.20 | 16:31

Пет деца пронајдени мртви во стан во Германија

Тела на пет деца се пронајдени во стан во градот Солинген во Германија, соопшти полицијата, јавува BBC. Полицијата соопштила неколку детали за овој случај, но без податоци...

Свет 27.04.20 | 10:21

Пукање во Луизијана, еден полицаец е убиен, а еден сериозно повреден

Еден полицаец е убиен, а еден е сериозно повреден при пукање во главниот град на американската сојузна држава Луизијана, Батон Руж, соопштија денеска властите, додавајќи...

Црна хроника 10.04.20 | 17:06

Мајката која заедно со синот беше пронајдена мртва во Велес, имала коронавирус од декември?

Една од двете жртви на семејството Маноилови, кои беа пронајдени мртви во нивниот стан во Велес, е позитивна на вирусот „КоВид-19“. Извори на Алсат велат дека 79-годишната...

Свет 03.04.20 | 11:31

Најмалку 884 смртни случаи во старските домови и 4.503 во болниците во Франција

Француските здравствени власти ги дадоа првите официјални бројки за бројот на смртните случаи во старските домови од почетокот на кризата. Според нецелосните бројки,...

Свет 30.03.20 | 13:07

Во Шпанија за еден ден починаа 812 луѓе од Ковид-19

Во Шпанија за еден ден починале 812 луѓе од Ковид-19. Со ова вкупната бројка на починати е 7.340. Новозарени се 6.298. Од досега заразените 85.195, заздравиле над 17.000 луѓе. Во Шпанија...

Свет 27.03.20 | 18:27

Денеска во Италија 969 луѓе починаа од ковид-19, ова е нов рекорд на светско ниво!

Денеска во Италија е најцрниот ден од кога почна епидемијата со коронавирус во светот откако беше објавено дека 969 луѓе починале во еден ден од ковид-19. Ова е највисоката...

Свет 19.03.20 | 09:35

Апокалиптични сцени од Италија: Воен конвој ги изнесува починатите од Бергам

Колона војни камиони ги одвезла синоќа ковчезите со телата на починатите од корона вирусот од градот Бергам, кој не може да се избори со преголемиот број на жртви од...

Свет 12.03.20 | 08:47

За 24 часа, во Италија нови 631 починати, се предлага лечење само на тие што имаат поголеми шанси!

Во последните 24 часа, бројот на мртви од корона вирусот во Италија се зголемил од претходните 196 на фрапантни 827 жртви, пишува британски Дејли Меил. Изданието наведува...

Свет 25.02.20 | 20:04

Уште четворица мртви од коронавирусот во Италија

Бројот на пациентите со коронавирусот што починаа во Италија денеска достигна 11, откако регионалните власти во Ломбардија потврдија уште четири смртни случаи. Сите...

Црна хроника 13.02.20 | 10:25

Сопружници од Кратово пронајдени мртви во својот дом

Сопружници од Кратово биле пронајдени мртви, вчера во својот дом, информираше МВР. Засега не е позната причината за смртта. На 12.02.2020 околу 20.20 часот во Одделението за...

Здравје 31.01.20 | 17:13

Во Вухан паѓаат мртви по улица (+18)

Полицијата во заштитини одела вчера ги дезинфицираа улиците на центарот на  Вухан , откако било пронајдено тело на маж на тротоар. The @guardian: A man lies dead in the street: the image that...

Свет 24.01.20 | 15:15

Пукање во Германија, најмалку шестмина мртви

Најмалку шест лица се убиени, а повеќемина се повредени во пукање во германскиот град Рот ам Зе, јави ДПА. Германската полиција на Твитер соопшти дека напаѓачот е уапсен. Според...

Свет 22.01.20 | 08:28

Кина: Девет мртви, 440 заразени од смртоносниот вирус

Кинеската државна комисија за здравство денеска соопшти дека заклучно со вчерашниот ден потврдени се 440 нови случаи на инфекција со коронавирус во 13 кинески провинции....

Свет 20.01.20 | 16:06

Пет мртви и шест повредени во хотел во рускиот град Перм

Пет лица загинаа, меѓу кои и едно дете во експлозија која се случила во рускиот град Перм. До експлозијата дошло откако експлодирала цевката за топла вода од системот...

Црна хроника 11.01.20 | 10:56

Двајца мртви, еден се бори за живот по пукањето во семејна куќа во Прилеп

Утрово пукање во Прилеп, пренесува „Скопје1.мк“ Во семејна куќа пронајдени се две мртви тела. Се работи за две жени од кои едната неофицијално е сопруга на убиецот. Неофицијално...

Свет 10.12.19 | 09:55

Пукање во болница во Чешка, најмалку шестмина мртви

Шест луѓе се убиени во пукање во болница во Чешка, објави Би-би-си. Нападот се случил утрово околу 7 часот. Полицијата ја евакуирала полицијата, а се трага по напаѓачот,...

Психологија 03.12.19 | 23:25

Знаете ли зошто не треба да чувате во домот фотографии на починатите?

Кој нема во домот фотографија од починати роднини или пријатели? Сите имаме. па се прашуваме, што е тогаш проблемот? Зошто не треба да се чуваат во куќата? Во принцип,...

Балкан 27.11.19 | 13:33

Спасувачите ги извлекуваат мртвите и ранетите, луѓето си ги бараат најблиските

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како спасувачите се борат да ги извлечат мртвите и ранетите луѓе под урнатините, по земјотресот кој ја погоди Албанија. На...

Свет 23.10.19 | 20:28

Возачот на камионот во кој беа пронајдени 39 мртви тела е од Северна Ирска и има 25 години

Возач на камионот во кој утринава беа пронајдени 39 мртви тела во Есекс, Велика Британија е Мо Робинсон кој има 25 години. Тој е од Портадуан, Северна Ирска и е уапсен под...