Ознака: МТВ2
Македонија 14.01.19 | 21:19

Соживотот постои само во вашите партиски брошурчиња, осуди и казни за лудаците во медиумите кои се задоени со омраза

Актерот и поранешниот директор на Драмскиот театар Сашо Тасевски, преку фејсбук статус му даде поддршка на ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов. “Види вака...

Ракомет 14.01.19 | 20:01

Стоилов е националист затоа што не прифаќа Северна, а 20% се патриоти затоа што никогаш не ја прифатија Македонија

Играчот со број 5 е столбот на кој се потпира македонскот достоинство, она малку што остана. Бестрашниот воин околу кого се сплотува цела една нација, онаа која ја избришавте....

Ракомет 14.01.19 | 12:43

Жал ми е за „број 5“, убав број на дрес на гаден човек

Анита Љатифи, поранешна новинарка во МРТ, сега вработена во Цивил, е новата во низата напаѓачи на Столе Стоилов. Жал ми е за број 5. Убав број на дрес на гаден човек. Кај...

Ракомет 12.01.19 | 20:39

МТВ 2 го бојкотира Стоилов: За нив е само – „играчот со број 5“!

Во моментите на голема радост поради одличниот старт на репрезентацијата на Македонија на Мундијалот во Германија и Данска, доаѓа информација која во нормални држави...