Ознака: мртовец
Македонија 25.08.21 | 23:01

Министерство за здравство: Погребалните претпријатија, а не болниците го доставуваат телото на починатите

Министерството за здравство доцна вечерва информира дека ниту една здравствена установа во државата, ниту Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби не направиле...

Црна хроника 19.06.21 | 17:18

Во затворот „Кшање“ пронајден починат затвореник

Во 2.45 часот по полноќ, во Полициска станица во Крива Паланка било пријавено дека во затворот „Кшање”, во отвореното одделение, бил пронајден починат затвореникот....

Црна хроника 07.04.21 | 17:31

Во викенд куќа пронајден починат маж

Вчера околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во викенд куќа во с.Катланово, скопско, бил пронајден починат Т.П.(84) од Скопје. без траги на насилство констатирал...

Црна хроника 21.09.20 | 14:14

Вратен е креветот кој го украле роднините на починатиот во болницата во Струмица

Креветот на кој лежел починат пациент и кој го украле роднини од инфективната амбулната во Струмица, е вратен во болницата, потврди Наќе Гогов, директор на болницата...

Црна хроника 21.09.20 | 13:38

Драма во болницата во Струмица: Украле мртовец од инфективната амбуланта

Утрово се случила вистинска драма во струмичката општа болница. Група струмичани украле мртовец од инфективна амбуланта, објави ТВ ВИС. Настанот се случил за кусо време...