Ознака: Мртов маж
Црна хроника 21.06.19 | 11:15

Се чека на обдукцијата за да се утврдат причините за смртта на Иљашев

Вчера во попладневните часови во близина на браната Турија кај Струмица е пронајдено безживотно машко тело, информира портпаролот на струмичката полиција, Хризантема...

Црна хроника 20.06.19 | 15:27

Пронајден мртов 38-годишен маж во Карпош

Основното јавно обвинителство изврши увид на местото во Карпош, каде пред зграда беше пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж. „Во насока на целосно расчистување...

Црна хроника 22.04.19 | 18:58

Починатиот од Тимјаник всушност бил застрелан

Првичните сознанија на Oбвинитeлccвoтo говорат дека во пoчинaтoтo лице во Демиркаписко, кое беше пронајдено во саботата навечер, е пyкано со oгнeнo opyжје. Државното јавно oбвинитeлcтвo...

Црна хроника 09.03.19 | 14:27

Најден е мртов маж под железничкиот мост во Скопје

Утринава под железничкиот мост во Скопје е пронајден мртов маж. Неговото тело е пронајдено на кејот на реката Вардар во близина на транспортниот центар. Телото било...

Балкан 26.02.19 | 19:30

Пронајден мртов исчезнатиот маж на островот Крит

По повеќе од 24 часа потрага, спасувачките служби го пронајдоа мртов исчезнатиот 61-годишен сточар на грчкиот остров Крит, јави дописничката на МИА од Атина. Од противпожарната...

Црна хроника 21.02.19 | 15:41

МВР за „Република“: Пронајдено машко тело во Нерези

Маж е пронајден мртов во провалија денеска околу 13 часот во Нерези, потврдуваат д Министерството за внатрешни работи. Во близина е прнајден и автомобил марка „поло“ Телото...

Вести 31.01.19 | 15:45

Трагедија во Скопје: Ги нашол своите баба и дедо мртви во када

Трагична смрт за две лица во текот на вчерашниот ден се случила во Скопје. Лице пријавило дека ги нашло починати во када своите баба и дедо. Најверојатно починале од...

Црна хроника 18.01.19 | 17:28

Маж пронајден мртов во стан во Гевгелија

Педесет и седумгодишниот И.И. од село Дедино, вчера бил пронајден мртов во стан на улица „Сава Михајлов“ во Гевгелија. Како што соопшти денеска СВР Струмица, врз телото...

Црна хроника 11.01.19 | 17:43

Мртов маж најден на паркинг во Ново Лисиче

Тело на мртов маж е најдено попладнево на паркингот кај стара последна 5-ка во Ново Лисиче. Телото е откриено во 17.15 часот, јавува Телма. Мажот е струполен и се наоѓа зад...

Црна хроника 25.12.18 | 14:39

Почина човек на улица во Битола

Вчера околу 09,55 часот во Битола на улица „Климент Охридски“, бил пронајден починат Р.П. (57) од Битола. Од страна на доктор од Итна медицинска помош била константирана...

Црна хроника 25.12.18 | 14:12

Пронајден мртов кавадарчанец

Педесет и петгодишен кавадарчанец бил пронајден мртов во вчера попладне околу 15.45 часот во неговиот дом. По наредба на јавен обвинител а заради утврдување на причината...

Црна хроника 24.12.18 | 13:22

Пронајден мртов маж во фабрика во Тетово

Околу 7 часот вчера од тетовската Брза помош пријавено е дека во чуварски објект на фабрика, лоцирана покрај локалниот пат Тетово-Сараќино, пронајден е мртов 53-годишниот...