Ознака: моторна пила
Македонија 16.08.21 | 14:52

За Стојанче Ангелов не е проблем што ширел лажна вест за пожарите на Твитер, сакал да се пошегува и тоа било нормално

Директорото на Центарот за управување со кризи не гледа ништо лошо што на социјалните мрежи коментирал за нешто што не било вистина. Ангелов појасни дека било лажна...

Црна хроника 21.06.21 | 15:34

Со моторна пила им влегол во спалната, ги разбудил и им барал 75.000 денари кои му ги должеле

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од село Прждево, општина Демир Капија, кое е осомничено за...

Црна хроника 14.10.19 | 12:48

Кичевец се пресекол по лицето со моторна пила

Жител на Кичево се повредил со моторна пила во текот на вчерашниот ден и веднаш бил пренесен во Клинички центар. На 13.10.2019 во 15.15 часот во Полициска станица Кичево било...

Црна хроника 19.03.19 | 18:45

Кавадарчанец крадел дрва, па се заканувал со моторна пила – полицијата го фатила на заминување

Надворешната канцеларија за криминалистичи работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.М. (50) од село Ваташа, кавадаречко, поради постоење основи на сомнение...

Балкан 17.03.19 | 13:52

„Немојте да се грижите за него“: Идентификуван човекот кој со моторна пила влезе во зградата на РТС

Претседателот на Србија, Алексадар Вучиќ, на прес конференција денеска изјави дека полицијата го идентификувала лицето кое синоќа со моторна пила влезе во зградата...