Ознака: мотори
Црна хроника 08.06.21 | 13:16

Mалолтеници на мотори се судрија во Агларци, тројца повредени

Тројца малолетници се повредени, од кои двајца тешко во несреќата што се случила вчера во 19.50 часот во с.Г.Агларци, општина Новаци. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна...

Македонија 12.04.21 | 15:50

Мицковски: Треба да си тешка сељачина да не разбереш зошто твоето однесување е несоодветно во ова кризно време

Треба да си тешка сељачина да не разбереш зошто твоето однесување е несоодветно во ова кризно време, вели активистот Ивор Мицковски како коментар на денешната изјава...

Македонија 12.04.21 | 14:53

Заев: Направивме убава турнеја со моторите, уште кога ме избраа премиер реков викенд не работам

Недела е ден за одмор, а јас имам само едно хоби, тоа е возењето мотор, така јас ги полнам батериите, рече премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција, запрашан...

Македонија 12.04.21 | 12:23

Од каде му се парите на Филипче за нов мотор како оној на Заев?! А и на Костадинов!

Ова со возењето мотори заслужува едно прашање на прес до Филипче од каде му се парите за нов мотор како оној на Зоки – коментира аналитичарот Ивор Мицковски. Тој посочува...

Македонија 12.04.21 | 10:16

Во викенд кога умреа 78 лица од ковид, Филипче и Заев се возеа со мотори низ Македонија

Додека граѓаните умираат и се заразуваат, Зоран Заев и Венко Филипче си тераат прошетки со мотори, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во овој викенд кога 78 фамилии ги изгубија своите...

Македонија 11.04.21 | 20:11

Убијци на својот народ се премиерот и министерот кои возат мотори во ден кога 46 луѓе умираат од корона

Денес починаа 46 лица, но тоа не ги засега првоповиканите, Филипче и Заев. Тие наместо грижа за здравјето на граѓаните си возат мотори. Не може тоа никако да се окрактеризира...

Македонија 11.04.21 | 14:13

Вчера Крушево, денес Пештани: Заев и Филипче јуришаат на мотори кон политичко и човечко дно

Заев и Филипче откако вчера беа со мотори во Крушево денеска се во Пештани. Вчера во македонските медиуми беа објавени фотографии од свитата, друштвото на мотори и придружбата...

Македонија 10.04.21 | 21:42

Стоилковски: Седете вие дома од 20 часот, Заев и Филипче ќе се гоштеваат во „Туто“ во Јанче

Пикот бил зад нас, рекол Филипче и отишол со Заев да се возикаат на мотор. Седете си вие дома тие ќе си се гоштеваат во хотел „Туто“ во Јанче!, реагира на Фејсбук Наум...

Македонија 10.04.21 | 20:34

Нелуѓе на мотори: Заев и Филипче денес возеле кон Крушево

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче денеска биле на турнеја низ Македонија. Но, не работна, туку на приватна мото-турнеја, пренесува Курир. Попов:...

Македонија 28.03.21 | 15:59

Стоилковски: Државата гори од пандемија и погреби, а Филипче и Заев си се возат на мотори и се релаксираат

Oва е новото Дубаи, oва е новото Мексико! Државата гори од епидемија и од погреби, а Венко Филипче и Зоран Заев си се возат на своите мотори, реагира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Македонија 28.03.21 | 13:06

Државата колабира пред пандемијата, Заев и Филипче возат мотори

Додека граѓаните молат за лекови и слободен кревет во болниците, а секојдневно имаме рекорден број на новозаболени и починати од Ковид-19, премиерот Заев и министерот...

Македонија 03.01.21 | 12:06

Не е убаво вака што пишувате за двајцава: Првиот го покачи БДП за 25%, вториот ѝ влезе во уста на короната

Новинарот Лазар Темелков иронично коментрира за негативните коментари на јавноста на вчерашниот излет со квадрицикли на премиерот Зоран Заев и министерот за здравство...

Црна хроника 04.08.20 | 10:11

Одземени четири мотоцикли на „диви тркачи“ во Скопје

Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје...

Твитови 17.04.20 | 17:27

„Во кругот на семејството…“

Државно обезбедување го пази Заев додека се развозува на мотор

Македонија 17.04.20 | 14:49

Државно обезбедување го пази Заев додека се развозува на мотор

Откако помина седум дена во изолација заедно со семејството и родителите, наместо во самоизолација по контактот со новинарот на „Канал 5“ заболен од коронавирус, Зоран...

Црна хроника 06.09.19 | 12:05

Акција на скопската полиција: Ноќва казнети 40 мотоциклисти, задржани 13 мотори

Ноќеска во периодот од 19:30 до 1 часот Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе зајакната акциска контрола за...