Ознака: моторџија
Црна хроника 11.10.20 | 16:40

Детали за сообраќајката во Трубарево: Дете се бори за живот, моторџијата летал десетина метри и загинал на лице место

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево. Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во...

Црна хроника 12.08.20 | 11:53

Тинејџери се судриле со моторите, на лице место загина 16-годишник

Шеснаесетгодишно момче загина вчеравечер во 23.45 часот во тешка сообраќајна несреќа во с.Кадино, скопско. Според МВР, сообраќајната незгода се случила помеѓу мотоцикл...

Црна хроника 27.07.20 | 10:48

Загина моторџија кај Радовиш, се истражува кој го предизвикал судирот

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш вчера изврши увид на регионалниот пат Радовиш-планина Плачковица, каде во сообраќајна несреќа едно...

Црна хроника 14.07.20 | 11:10

Загина моторџија

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа што се случила синоќа во 23.00 часот на локалниот пат с.Палатица – Желино. Како што соопшти МВР, сообраќајна незгода...

Црна хроника 10.07.20 | 14:51

Моторџија удрил во велосипедист на патот Брвеница-Тетовo

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР Тетово. Непознат...

Црна хроника 01.07.20 | 12:16

Велешанец се бори за живот откако паднал од мотор, па бил прегазен од камион

Кај игралиштето во населбата Тунел во Велес, утрово, околу 7 часот, 56-годишен велешанец паднал од мотор и притоа бил прегазен од камион, потврдува за МИА портпаролот на...

Црна хроника 14.05.20 | 14:51

Моторџија удрил во полицаец и избегал

Вчера во Кочани на улицата „Теодосија Паунов“ полицаец дал знак за запирање на мотоцикл на кој се возеле две лица, но возачот не застанал, го удрил полицаецот и избегал. Се...

Црна хроника 29.10.19 | 10:06

Тешко повреден моторџија во Скопје

На 28.10.2019 во 14.30 часот било пријавено дека на ул.„Македонско-косовска бригада“ Ш.З.(28) од Скопје, управувајќи мотоцикл „кавасаки“, изгубил контрола и паднал. Во незгодата...

Црна хроника 04.09.19 | 22:34

Тешка собраќајка на Илинденска, моторџија прегази 4 жени

Тешка сообраќајна несреќа се случи пред половина час на булеварот Илинденска во близина на Средното училиште Орце Николов. Според очевидците за Сител, мототциклист...

Црна хроника 09.07.19 | 10:35

Млад моторџија со „кавасаки“ прегази двајца пешаци

Две лица се тешко повредени откако вчера во 19.25 часот на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, Б.М.(24) од Неготино, управувајќи мотоцикл „кавасаки 300“ со бугарски регистарски...

Црна хроника 25.04.19 | 19:09

Детали: Моторџија од Холандија загина на излезот од Битола

Моторџија од Холандија загина во судир со автомобил, попаднево на излезот од Битола, дознава Центар МК. Холaнѓанецот, кој бил на возраст од 58 години, бил во група со неколку...