Ознака: моторџии
Скопје 23.05.21 | 09:13

Стотина елегантно дотерани моторџии ќе продефилираат низ скопските улици

Скопје и годинава е дел од глобалното хуманитарно движење „The Distinguished Gentleman’s Ride“ што се одржува во чест на машкото здравје. Во рамки на одбележувањето, стотина вљубеници...

Црна хроника 12.04.21 | 13:09

Meѓу нив не се моторџиите Заев и Филипче: 213 санкционирани возачи на мотоцикли

Во текот на вчерашниот ден (11.04.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат...

Црна хроника 19.12.20 | 14:26

Моторџиите на протест против условната пресуда за сообраќајката кај Млечен: Владее неказнивост на сторители на сообраќајки со смртни последици

Mоторџиите во Скопје излегоа на протест против пресудата за сообраќајката кај Млечен ресторан, во која пред две години животот го загуби Гоце Димитриевски, а тешко повредена...

Црна хроника 14.08.20 | 16:42

За месец и пол санкционирани 1.529 мотоциклисти, најмногу од нив без возачка дозвола

Секторот за сообраќајни работи при МВР во текот на јули и август 2020 година констатира 1.529 прекршоци сторени од лица кои управувале мотоцикли. Од МВР информираат дека...

Црна хроника 25.07.20 | 11:19

Тројца моторџии изгубија контрола, сите се тешко повредени

Во три одделни сообраќајни незгоди возачи на мотори изгубиле контрола над возилото, па излетале од патот при што се повредени. Имено, во петокот, во 18 часот во село Визбегово,...

Црна хроника 20.07.20 | 10:13

Нова акција на скопската полиција против „дивите тркачи“

Санкционирани се 12 возачи на мотори кои организираат „диви трки“ на подрачјето на Скопје, а привремено се одземени три мотоцикли во рамки на полициска акциска контрола. Секторот...

Црна хроника 19.07.20 | 13:24

МВР во борба против „дивите“ моторџии

Министерството за внатрешни работи објави дека во изминатото деноноќие спровело акција против таканаречените „диви трки“ кои моторџии ги организираат низ скопските...

Црна хроника 11.07.20 | 12:22

Приведени „диви тркачи“ со мотори од скопските улици

Приведени четворица од осум санкционирани моторциклисти, од страна на Секторот за сообраќајни работи при БЈБ и СВР Скопје кои во времето од 19 часот вчера до 3 часот утрово...

Црна хроника 07.09.19 | 09:41

Полицајци на мотори во лов на диви моторџии – Партизанска татни

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје информира дека вчера од 6 часот до полноќ спровело акциска контрола за откривање возачи...

Скопје 01.09.19 | 10:00

Казнети 46 моторџии ноќеска во Скопје

Санкционирани се 46 моторџии и изречени се им мандатни казни во акциската контрола што ја спроведе Одделението за безбедност на патниот сообраќај синоќа од 20 часот...

Црна хроника 22.08.19 | 11:23

Се судрија двајца моторџии, едниот тешко повреден

Три лица се повредени, од кои едниот потешко, откако вчера попладне се двајца моторџии судриле на улицата „Маршал Тито“ во Неготино. Како што сооптши МВР, сообраќајната...

Црна хроника 07.07.19 | 10:49

Полицијата синоќа санкционирала 81 возач на мотор

Полицијата синоќа на територијата на Скопје санкционирала 81 возач на мотор поради прекршоци во сообраќајот, информира Министерството за внатрешни работи. Во периодот...

Црна хроника 12.05.19 | 10:31

Се ловеа скопските турирачи

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа од 20 часот до еден часот по полноќ спроведе акциска контрола по прекршоци...