Ознака: мотоцикл
Црна хроника 06.10.20 | 11:26

Камион се судрил со мотор, продолжил да вози

Едно лице е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случила синоча во 18.25 часот на магистралниот пат Кичево – Македонски Брод, во непосредна близина на крстосницата...

Црна хроника 20.08.20 | 10:58

Тешко повреден мотоциклист по судир со камион

Едно лице е тешко повредено во сообраќајната незгода што се случила вчера во 13.25 часот на локалниот пат кој води од автопатот Тетово – Гостивар кон с.Врапчиште, гостиварско. Како...

Црна хроника 09.06.20 | 11:18

21-годишен мотоциклист загина кај Сарај

Момче на возраст од 21 година загина доцна синоќа во скопското село Сарај откако мотоциклот со кој управувал се судрил со автомобил. На 08.06.2020 во 22.56 часот било пријавено...

Црна хроника 20.04.20 | 10:46

На патот во Г. Коњаре: Падал од мотоцикл за време на забрана во движење

Вчера попладне 17,30 часот било пријавено дека на лoкалниот пат с.Г.Коњаре-с.Четирце, Б.Ј.(43) од с.Четирце-кумановско, управувајќи мотоцикл „jамаха“ со кумановски регистарски...

Црна хроника 24.03.20 | 10:19

Повреден мотоциклист: На бул. Јане Сандански е судрија мопед и „мини купер“

Вчера околу пладне во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „кимко“, со скопски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 22.10.19 | 11:23

Сообраќајка вчера на „Партизанска“, три лица повредени

Вчера попладне на бул. „Партизански одреди“ во Скопје, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „априлија“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.А....

Црна хроника 16.09.19 | 10:40

Предмалку сообраќајка на „Рекорд“, повреден мотоциклист

Мотоциклист е повреден во сообраќајната несреќа која се случи утрово кај „Рекорд“. Како што соопштуваат од СВР Скопје за „Република“, судирот се случил помеѓу возило...

Црна хроника 10.09.19 | 11:34

Кичевец паднал од мотоцикл, со тешки повреди пренесен во болница

Вчера околу пладне на ул. „Маршал Тито“ во Кичево, Џ.Х. (39) од Кичево, управувајќи мотоцикл „фости“ без регистраски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, при...

Црна хроника 20.08.19 | 12:38

Дефект, па влошена состојба: Браќа од Скопје доживеаја драма на Шар Планина

Двајца браќа од Скопје кои со мотоцикли вчера тргнале да се искачуваат на Титов врв, но заталкале на Шар Планина, ноќеска се спасени од полициски службаници од станицата...

Црна хроника 26.07.19 | 11:22

Штипјанец синоќа паднал од мотор, со тешки повреди завршил во болница

Синоќа околу 21 часот на крстосница од улиците „Борис Кидрич“ и „Пиринска“ во Штип, Б.Т. (26) од Штип, управувајќи мотоцикл „Truva-125“ без регистарски ознаки, изгубил контрола...

Црна хроника 15.07.19 | 10:47

„Голф“ и мотоцикл се судриле вчера во Битола, повредени две 16-годишни момчиња

Вчера околу 14 часот на ул. „Васко Карангелевски“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со битолски регистарски ознаки,...

Црна хроника 25.06.19 | 11:11

Скопјанец вчера паднал од мотоцикл, со тешки повреди завршил на Клиника

Вчераутро на булевар „Гоце Делчев“ во Скопје, О.И. (33) од Скопје, управувајќи мотоцикл „Ерси“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. О.И....

Црна хроника 19.06.19 | 13:26

Тинејџер со мотоцикл излетал од патот, со тешки повреди пренесен во болница

Рано утринава во 01 часот и 35 минути на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, 15 – годишник од Крива Паланка управувајќи мотоцикл „Зон Шен“ без регистарски ознаки,...

Црна хроника 18.06.19 | 11:17

Во еден ден повредени пет лица, сопатници или возачи на мотоцикл

Пет лица се потешко или полесно повредени во три одделни сообраќајќи викендов. Во 13.45 часот на улица „Бледски договор“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу...

Црна хроника 13.05.19 | 11:13

Мотоцикл „Хонда“ и „Дачиа Логан“ се судриле вчера на Илинденска, две лица завршиле во болница

Вчера околу 03 часот на крстосницата од бул. „Илинден“ и ул. „Аминта трети“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хонда„ без регистерски ознаки,...