Ознака: мостар
Балкан 25.04.21 | 14:46

Ги оставале колите додека бегале од полицијата: Ултраси ја запалија Долна Махала во Мостар

Портпаролот на МВР на кантонот Херцеговина-Неретва, Људевит Мариќ изјавил дека едно лице е сериозно повредено во немирите во Мостар во саботата вечерта, а дека 10 лица...

Балкан 12.04.21 | 11:12

Човек брутално претепан од полицајци: Го прекршил полицискиот час во Мостар

Јавноста во БиХ е шокирана откако порталот „Поглед.ба“ објави видео снимка, за која тврдат дека е снимена во Мостар, а на која се гледа како двајца полицајци тепаат...

Балкан 20.12.20 | 13:25

Невиден случај во демократскиот свет: Прват избори во Мостар по 12 години

Избирачките места во Мостар беа отворени утрово во 7.00 часот. По 12 години прв пат граѓаните избираат нова локална власт во градот, што е симбол на длабоки етнички поделби...

Балкан 24.02.19 | 18:11

Страшно невреме во Мостар: Повредени петнаесет лица

Најмалку 15 лица побарале медицинска помош во босанскиот град Мостар, откако се здобиле со повреди за време на невремето проследно со силен ветер, што дувал со брзина...

Балкан 21.12.18 | 21:15

Туристичка агенција од Хрватска го нуди Мостар како католичка престолнина

Туристичката агенција Адриатик травел од Хрватска, со седиште во Сплит, на промотивната фотографија на Мостар, со фотомонтажа ги заменила џамиите со католички цркви. На...