Ознака: Мош
Македонија 18.12.20 | 16:00

Од „Три кичен бар“ гости бегале преку „Станица 26“: Полицијата ги штитеше, обвинува Пауновски

Инспекциите синоќа, посебно од одделението во Скопје, имаа полни раце работа, рече на денешната пре-сконференција на Инспекцискиот совет Стојко Пауновски, директор...

Македонија 18.12.20 | 14:42

Јога-студио и три кафулиња синоќа затворени од инспекторите

Инспекциите во Скопје вчера затвориле четири објекти – три се угостителски кои работеле по 21 часот, а интервенирано е и во јога-студио каде што казната не е за пречекорување...

Црна хроника 18.12.20 | 11:33

Повторно затворен „Мош“, гостите им се заканувале на инспекторите

Полициски службеници од СВР Скопје заедно со Државниот пазарен инспекторат, вчера вечерта при контрола во угостителски објект на улица „Дебарца“ во Скопје констатирале...

Естрада 05.10.20 | 12:55

Владо Георгиев не верувал во коронавирус

Црногорскиот пејач Владо Георгиев, чии настапи во Скопје резултираа со воведување на нови мерки низ угостителските објекти низ Македонија, вели дека не верува во коронавирусот. Немојте...

Македонија 05.10.20 | 10:14

Лазаров: Донесовте безвластие уште толку и сеа немате муда да спроведете закон и ред

Не може пазарна инспекција да ни ја води борбата со SARS-CoV-2 бе неспособни едни, реагира доктор Ненад Лазаров. Сакавте избори у сред разгорена епидемија за „да има стабилна...

Естрада 04.10.20 | 22:07

Вчера го приведија, денеска се сврши газдата на „Мош“

Газдата на скопскиот кафе-бар „Мош“, Методија Динев (41), се сврши за неговата девојка Стефанија (28), која докторка од Штип, пишува порталот „ММС“. Вестите за свршувачката...

Скопје 04.10.20 | 17:08

Поради журки без здравстени прописи: Приведен управителот на „Мош“

Денеска околу 00:30 часот од страна на полициски службеници приведено е лицето М.Д. (41) од Скопје, кое е задржано во ПС Центар. Лицето е приведено поради постоење основано...

Црна хроника 04.10.20 | 10:59

Чекајте, Владо да допее уште една песна: Газдата на Мош казнет со 4.000 евра

Кафе-барот „Мош” во центарот на Скопје и синоќа непречено работеше со уште една преполна забава, иако таму пристигнале голем број на полицајци. Тие влегле во кафе-барот...

Црна хроника 04.10.20 | 08:49

Кога системот не функционира: Повторно забава во „Мош“, 50 полицајаци биле неми набљудувачи на кршење на законот

Околу 50 полицајци пристигнале синоќа во кафе-барот „Мош“ во центарот на Скопје, кој  продолжи со работа, откако завчера му била поднесена пријава за пречекорување...

Црна хроника 03.10.20 | 14:51

Ни маски, ни дистанца: Српскиот пејач Владо Георгиев „посилен” од ковид-19

Ни маски, ни дистанца. Гужви, пеење, играње…вака изгледаше синоќа во познат скопски локал во кој концерт одржал српскиот пејач Владо Георгиев. И тоа токму на денот кога...