Ознака: морнари
Свет 04.08.20 | 16:45

Како на филм: Морнари се загубиле на пуст остров, а ги спасила СОС порака на плажа

Тројца морнари од Микронезија чиј брод се заглавил на  мал и далечен остров во западниот дел на Пацификот, биле спасени откако спасувачите ја забележале нивната  СОС-порака...

Свет 16.04.20 | 09:45

700 морнари на носачот на авиони „Шарл де Гол“ заразени со корона

Речиси 700 морнари на францускиот носач на авиони „Шарл де Гол“ се позитивни на коронавирусот, соопшти француското Министерство за одбрана. Како што се наведува во соопштението,...

Свет 16.04.20 | 09:19

На француски носач на авиони со Ковид-19 заразени речиси 700 морнари

Речиси 700 морнари на францускиот носач на авиони „Шарл де Гол“ се позитивни на коронавирусот, соопшти француското Министерство за одбрана. Како што се наведува во соопштението,...

Свет 01.04.20 | 11:53

Aмериканскиот носач на авиони „Теодор Рузвелт“ бара итна помош: Не сме во војна, но морнарите не мора да умрат

Заповедникот на американскиот носач на авиони „Теодор Рузвелт“, на кој има повеќе од 4.000 членови на екипажот, побарал итна помош заради епидемијата на коронавирус...

Балкан 24.06.19 | 09:01

ФБИ држи 10 црногорски морнари на брод, ги фатиле со 16 тони кокаин

Агенти на американското Федерално биро за истраги (ФБИ) го ограничиле движењето на десет црногорски државјани на брод во Филаделфија, каде беа запленети 16 тони кокаин,...