Ознака: Морнар
Балкан 23.01.22 | 21:46

Исчезнат хрватски морнар пронајден жив и здрав по 30 години во Шпанија

Морнарот Петар Марчинко, кој исчезнал уште пред 30 години од Чепикуќа, на југот на Хрватска, пронајден е ѓив и здраво во Шпанија, каде што живее и денес. Јавност се уште...

Свет 05.05.20 | 16:52

Морнар спасен по три месеци поминати на јахта

Маж од Сингапур е спасен откако три месеци поминал на јахта на море, лутајќи од пристаниште до пристаниште, бидејќи државите одбивале да му дозволат да се вкотви, бидејќи...

Балкан 11.01.20 | 21:46

Убиецот морнар, убиените криминалци: Пукал за да го одмазди братот

Тројното убиство во Сплит денеска било одмазда за малтретираниот брат, неофицијално пишуваат хрватските медиуми. Две лица загинале на местото на настанот, а третото...

Балкан 11.01.20 | 21:28

Тројно убиство во Сплит

Тројца мртви во центарот на Сплит денеска попладне, Прво бил застрелан мотоциклист во центарот на Сплит, пренесува Далматински портал. Вториот мотоциклист е застрелан...

Останати спортови 17.11.19 | 20:23

Летаа боксови на сите страни, се истепаа ватерполистите на Партизан и Морнар

Натпреварот меѓу ватерполистите на белградски Партизан и Морнар од Сплит во рамки на осмото коло од регионалната лига го одбележа тепачка меѓу играчите на двата тима...