Ознака: монтажна болница
Македонија 03.10.20 | 13:09

Монтажни болници нема, секој се снаоѓа како знае: Огромен пораст на новозаболени од Ковид-19

Монтажните болници ветени од министерот за здравство Венко Филипче ги нема. Болниците низ државата преполни со пациенти заразени со КОВИД – 19. Ситуацијата ги примора...

Македонија 17.09.20 | 18:30

За нашите деца ли ги спремавте монтажните болници: Протест на мајките пред Влада

Пред владата се одржува најавениот протест на родилки и мајки на деца до шест годишна возраст против одлуката која ги обврзува да го прекинат продолженото породилно...

Здравје 02.09.20 | 14:42

Монтажната ковид болница во Куманово ќе биде сместена непосредно до инфективното одделение

Монтажната Ковид болница во Куманово ќе се наоѓа во непосредна близина на инфективното одделение, на местото каде што се наоѓа стариот објект на физикална терапија...

Македонија 18.08.20 | 15:49

Од септември ќе се „чистат“ болниците, заразените од ковид-19 ќе бидат само во монтажните болници

Покрај тоа што во овој момент состојбата со епидемијата на Ковид-19 во државава е стабилна, интензивно се подготвуваме за есенските месеци кога претпоставуваме, а претпоставуваат...

Здравје 30.07.20 | 11:15

Кон средината на август новиот монтажен објект кај Пулмологија ќе биде целосно готов за прием на пациенти

Министерството за здравство информира дека во рекордно време, за помалку од две недели, заврши поставувањето на новиот монтажен објект – амбулантско поликинички...

Здравје 29.07.20 | 13:08

Куманово бара поставување на монтажна ковид болница

Општина Куманово доставила предлог локација за изградба на монтажна ковид болница која ќе се наоѓа во дворот на Општата болница Куманово, информираше градоначалникот...

Здравје 27.07.20 | 13:34

Во пресрет на есенскиот бран од коронавирусот, во Гевгелија ќе се поставува монтажна болница

Општинскиот кризен штаб ја поддржа иницијативата за поставување монтажна модуларна болница во Гевгелија која ќе функционира во рамки на регионалните Ковид центри...

Здравје 20.07.20 | 14:45

Штипската болница ќе постави монтажна болница за бранот од септември

Штипското Инфективно одделение од септември се проширува. Новата мотнажна болница, која до септември ќе се отвори ќе има капацитет за дополнителни 50 пациенти. Директорот...

Здравје 22.06.20 | 15:19

Во монтажната болница се хоспитализирани 11 пациенти

Во монтажната болница се хоспитализирани 11 пациенти, во болницата во Козле еден возрасен пациент, позитивен на ковид-19, информираше денеска Министерството за здравство. Девет...

Македонија 17.06.20 | 15:38

Во монтажната болница се сместени тројца пациенти со ковид-19

На Инфективната клиника од вчера се користи и монтажната болница, каде се сместени тројца пациенти. Одделението е целосно опремено, а има и лекари и сестри, соопшти министерот...

Македонија 03.04.20 | 11:07

Куновска: При празна Стоматологија, монтажната болница е само Шекеринска да се слика

Поранашната пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска, смета дека монтажната болница која со денови ја промовираат скопскиот градоначалник Петре Шилегов и министерката...

Скопје 01.04.20 | 11:09

Снегот ја накриви монтажната болница на Шилегов

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на својот Фејсбук-профил објави фотографија на којашто се гледа дека штотоку поставената полска болница се искривила од снегот...

Здравје 29.03.20 | 20:00

АДИНГ донира материјали за изградба на Мобилната воена болница

Комплетна изведба на хидроизолациона заштита за објектот „Мобилна воена болница“ на Министерството за здравство во вредност од 15.000 евра денеска донираше компанијата...