Ознака: Монпеље
Ракомет 14.09.19 | 20:14

Вардар со победа против Монпелје ја отвори новата сезона во ЛШ

Европскиот шампион Вардар со победа против Монпелје од 33-31 (17-16) ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите. Во убав натпревар, исполнет со возбуда и одлични потези,...

Ракомет 27.06.19 | 12:12

Монпеље прв по европската круна на Вардар, денеска ќе бидат познати и другите ривали

Францускиот тим Монпеље е првиот ривал на европскиот првак Вардар во групната фаза од новата сезона во Лигата на шампионите. Тоа е единствената дефинитивна работа во...

Ракомет 04.06.19 | 17:52

Ја имаме замената за Милосављев

Ракометниот првак се уште не објавуваат кој ќе го замени Дејан Милосављев на голот на Вардар, но спортските медиуми веќе шпекулираат дека се работи за швајцарскиот...

Ракомет 02.03.19 | 19:24

Вардар по втор пат го совлада европскиот шампион Монпеље

Ракометарите на Вардар ја забележаа втората победа оваа сезона над бранителот на трофејот во Лигата на шампионите, тимот на Монпеље. Вечерва во СЦ „Јане Сандански”...