Ознака: Моника
Балкан 17.01.20 | 23:40

Моника, киднапираната од Малчанскиот бербер е пуштена на домашно лекување

Дванаесетгодишната Моника К. од околината на Ниш, девојчето кое во заробеништво 10 дена ја чуваше Нинослав Јовановиќ познат како Малчански бербер, пуштена е денеска...

Вести 09.01.20 | 12:55

Maјката на Моника: Мојата ќерка помина низ пекол

Мајката на Моника, која беше киднапирана од страна на Малчанскиот бербер вели дека нејзината ќерка поминала низ вистински пекол и оти надлежните треба да поведат повеќе...

Балкан 06.01.20 | 14:18

Јас сум електричар, влези да ми покажеш каде е училиштето: Малчанскиот бербер раскажа како ја киднапирал Моника

По апсењето, Нинослав Јовановиќ раскажал на кој начин успеал да ја киднапира малата Монико. Тоа утро на 20 декември се упати кон училиштето во кое учело девојчето. Го...

Балкан 02.01.20 | 22:04

Моника ги откри кобните мигови: Mе потстрижуваше, ме мачеше и ме тепаше

„Ми кажуваше дека полицајците ќе нè убијат и двајцата ако нè фатат. Бев многу исплашена“, им раскажа на полицајците Моника Каримановиќ (12), која беше киднапирана на...

Балкан 30.12.19 | 11:59

Јас не сум херој, драго ми е што го спасив детето

Емил Живиќ од Ниш ја спаси дванаесетгодишната Моника Каримановиќ, која беше грабната од повеќекратниот силувач Нинослав Ковановиќ, познат како Малчанскиот бербер. Моника...

Балкан 30.12.19 | 10:22

На Моника ѝ се врати насмевката на лицето, велат лекарите од Ниш

Директорот на Клиничкиот центар во Ниш, професор д-р Зоран Радовановиќ изјави дека состојбата на девојчето Моника Каримановиќ е стабилна. После сите анализи кои синоќа...

Балкан 29.12.19 | 19:07

Малчанскиот бербер ја истрижил Моника, премрзната е, гладна, а на себе има само…

Со акција на полицијата денеска беше пронајдено 12-годишното девојче кое десет дена беше киднапирано од Малчанскиот бербер. Моника е премрзната, гладна и истрижена....

Балкан 29.12.19 | 18:57

Во оваа куќа монструмот ја држел Моника

Репортерите на Српски телеграф ја фотографираа куќата во коа Нинислав Јовановиќ, Малчанскиот бербер ја држел Моника.

Балкан 29.12.19 | 18:48

Жив во раце нема да им паднам: Малчанскиот бербер избега со нож во рака

Малчанскиот бербер денеска полицијата го лоцираше откако го вклучил својот мобилен телефон кој бил исклучен овие денови. Тој тргнал со Моника кон Ниш, но откако сфатил...

Балкан 29.12.19 | 18:18

Ова е првата фотографија на Моника: Вака изгледа девојчето по 10 дена пекол

12-гоишното девојче Моника Каримановиќ примена е во Клиничкиот центар во Ниш по десетдневното киднапирање од Нинослав Јовановиќ. Иако нејзината општа состојба е добра,...

Балкан 29.12.19 | 17:37

Викнете ја мајка ми-ова се првите зборови на Моника откако ја пронашла полицијата

Како што објавија српските медиуми веднаш откако ја пуштил Малчанскиот бербер, а полицијата ја презела, Моника прво рекла: Викнете ја мајка ми! Моника беше киднапирана...

Балкан 28.12.19 | 15:44

Моника во Србија ја бара и БИА

Од утринава Безбедносно информативната агенција (БИА) на Србија се приклучи во потрагата по киднапираното девојче Моника Каримановиќ и киднаперот Нинослав Јовановиќ. Според...