Ознака: Моника Селеш
Останати спортови 19.03.22 | 22:41

Вака денеска изгледа Моника Селеш

Некогашниот светски рекет број 1 Моника Селеш по подолго време се појави во јавноста. Таа беше на трибините во Индијан Велс каде предизвика големо влијание. Некогашната...

Останати спортови 20.01.22 | 22:28

И Моника Селеш слично како Ноле беше запрена кога беше светски рекет број 1

Новак Ѓоковиќ со помош на политика беше спречен да учествува на Австралија во моментот кога владее со светскиот тенис. Пред речиси три децении тоа и се случи и на тогашната...

Останати спортови 02.05.21 | 15:11

Ми велеа дека личам на сумо борач: Moника Селеш проговори за проблемите со храната, јадела неконтролирано

Една од најдобрите тенисерки на сите времиња Моника Селеш реши да проговори за сите проблеми што ги имала по убодот со нож во 1993 година. Оттогаш таа не била истата, психички...

Останати спортови 30.04.21 | 19:49

Од убодот зад грб никогаш не се опорави: Овој насилник сакаше да ја убие Моника Селеш

Пред 28 години на денешен ден се случи нападот што засекогаш го смени светот на тенисот, кога тогашната југословенска тенисерка Моника Селеш беше прободена со нож на...

Останати спортови 25.09.20 | 14:41

Не личи на себе: Mоника Селеш драстично остаре

Помаладите сигурно и не слушнале за неа, но постарите се сеќаваат на Моника Селеш. Некогашната Југословенка беш број 1 се до 1995 година кога беше прободена со нож за време...

Останати спортови 21.05.20 | 21:42

Моника Селеш проговори за нарушеното здравје: Убодот со нож и ја прекина кариерата, сега се бори со друга траума

Поранешната прва тенисерка на светот,Моника Селес, чија брилијантна кариера како девојче ја прекина психопат кој ја прободе со нож, признала дека е со лошо здравје. Имав...

Останати спортови 02.05.20 | 22:36

Моника Селеш: Кој можеше да поверува дека моето ранување со нож ќе го промени тенисот

Моника Селеш е една од најдобрите тенисерки во историјата. Таа точно пред 30 години на тениски меч кога правеше пауза беше прободена во грб од психички пореметен Германец....