Ознака: моника белучи
Економија 17.02.21 | 11:31

Азески: Ја „поканивме“ Моника Белучи на нашата прослава за 99 години постоење

Стопанската комора на Македонија утре одбележува 99 години постоење. По 30 години од нашата независност разликите меѓу приватниот и јавниот сектор се уште се продлабочуваат...

Мода и убавина 11.02.21 | 11:43

Блесна на насловната на „Ел“: Ќерката на Моника Белучи го освојува светот на модата

Дева Касел, 16-годишната ќерка на Моника Белучи (56) и Венсан Касел (54), се појави на насловната страница на француското издание на магазинот „Eл“. Славната италијанска...

Естрада 30.09.20 | 15:26

Блеска со безвременска убавина: Моника Белучи наполни 56 години

Моника Белучи денеска го слави својот 56-ти роденден. Актерката со безвременска убавина изгледа како воопшто да не се променила низ годините. Таа и пркоси на естетската...

Естрада 17.09.20 | 12:26

Ќерката на Моника Белучи доби емотивна порака од нејзинито татко

Францускиот актер и поранешен сопруг на Моника Белучи, Венсан Касел, објави заедничка фотографија со нивната ќерка, Дева, за да и го честита 16. роденден. Честитки, љубов...

Естрада 14.08.20 | 13:55

Моника Белучи опуштено на интимна вечера со поранешниот сопруг

Моника Белучи и Венсан Касел и по разводот останаа во добри односи, а тоа ко покажува и заедничката вечера во Италија, во која уживале со своите ќерки. Белучи и Касел...

Естрада 06.03.19 | 10:10

Најубавата жена на светот првпат го покажа 18 години помладото момче

Италијанската глумица и, според многумина, една од најубавите жени на светот, Моника Белучи на Модната недела во Париз се појави со своето ново момче кое е 18 години помладо...

Естрада 24.01.19 | 19:55

Ја наследи убавината на мајка си: Ова е ќерката на Моника Белучи

Францускиот актер Венсан Касел (52) и неговата сопруга, манекнката Тина Кунаки (21) одмораат на плажите во Рио де Жанеиро. Во нивно друштво е и 14-годишната Дева, ќерка на...