Ознака: момо николовски
Естрада 06.03.19 | 18:59

Хуманитарно за Тоше Илиевски и Момо Николовски

Денеска се одржа прес-конференција по повод хуманитарниот концерт на пејачот Гоце Пејковски кој ќе се одржи на 27 март во ресторанот Розенберг. Парите од продадените...

Музика 12.02.19 | 08:33

Хуманитарен концерт за Момо Николовски

На 17 февруари, колегите на пејачот Момо Николовски ќе одржат хуманитарен концерт во обид да му помогнат на нивниот колега кому му е итно потребна операција во странство....

Естрада 06.02.19 | 18:44

Отворени телефонски броеви за донации за Момо Николовски

Почитувани колеги и фб пријатели! Мобилниот оператор „ВИП“ и мобилниот оператор „Телеком“ доделија донациски мобилни броеви на кои може да се донира за момо Николовски....

Естрада 05.02.19 | 22:12

За мојот утрешен роденден имам само една желба – Момо да го прослави со мене и овој и идниот…

Валбурга Батева, сопругата на Момо Николовски, со емотивно обраќање на социјалните мрежи повторно побара помош за докажаниот фолк-уметник кој е сериозно болен. За мојот...

Естрада 28.01.19 | 13:22

Се огласи и сопругата на Момо Николовски: Ни треба помош, не сакам да го дадам, нема да го дадам!

Валбурга Батева, сопругата на Момо Николовски, со емотивно обраќање на социјалните мрежи побара помош за докажаниот фолк-уметник кој е сериозно болен. На еден од доајените...

Сервиси 27.01.19 | 20:46

На пејачот Момо Николовски му е потребна помош

На македонската музичка легенда Момо Николовски му е потребна итна помош поради сериозноста на болеста од која боледува. Колеги на социјалните мрежи апелираат кој...