Ознака: Момир Луковац
Естрада 21.04.21 | 12:49

Со шокантниот настап Луковац го најави самоубиството: Овие зборови можеле да укажуваат на несреќа

Младиот пејач од Црна Гора, Момир Луковац, кој се натпреваруваше во Ѕвездите на Гранд, наводно извршил самоубиство вчера вечер. Оваа вест за српски Ало, ја потврдила...

Естрада 21.04.21 | 09:28

Причините за смртта се засега непознати: Ова е последниот настап на 24-годишниот Луковац

Дваесет и четиригодишниот Момир Луковац, натпреварувач во тековната сезона на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ вчера го загубил животот. Тажната вест први ја споделија...

Естрада 21.04.21 | 09:22

Гранд завиен во црно: На само 24 години, почина учесник во актуелната сезона

Шоуто за таленти „Ѕвездите на Гранд“ е погодено од тажни вести. Имено, Здружението на естрадни уметници на Црна Гора и учесниците на ова ТВ-шоу ја пренеле на социјалните...