Ознака: момин поток
Скопје 30.12.21 | 12:54

Изминатите три години за 50 проценти се зголеми бројката на бездомниците, а тоа е резултат на ковид ситуацијата

По повод новогодишните празници, во Пунктот за бездомници на Црвен крст на град Скопје, лоциран во Момин поток традиционално на бездомните лица им беа доделени хуманитарни...

Скопје 30.12.21 | 08:22

Ќе се делат Хуманитарни пакети со облека и храна во Пунктот за бездомници во Момин Поток

Во пресрет на празниците, во Пунктот за бездомници на Црвен крст на Град Скопје во Момин Поток денеска ќе биде организиран традиционалниот предновогодишен ручек. На...

Скопје 07.10.21 | 22:29

Шилегов: Клучката кај Момин поток ќе биде најсофистицирано сообраќајно решение во државата

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов заедно со кандидатот за градоначалник на Општина Карпош Душко Весковски и министерката за одбрана Радмила Шекеринска...

Скопје 07.10.21 | 14:22

И кружниот тек кај Момин поток е проект на ВМРО-ДПМНЕ

Шилегов во отсуство на свои проекти доследно ги копира проектите на ВМРО-ДПМНЕ, обвинуваат од партијата. До вчера ги копираше проектите на Данела Арсовска, па половично...

Скопје 20.07.21 | 09:51

Почнува изградба на клучка и два кружни тека кај Момин поток

Град Скопје денеска ги почнува најавените активности за изградба на клучка помеѓу булеварите „Никола Карев“ и „8 Септември“ кај Момин поток. Се предвидува изградба...