Ознака: молови
Балкан 23.04.21 | 19:00

Шопинг со закажан термин: Грција ги отвора трговските центри и моловите

Во рамките на постепеното укинување на рестрикциите во Грција, од утре повторно се отвораат трговските центри и моловите, но под истите правила под кои работи и малопродажбата. Како...

Македонија 26.06.20 | 08:25

Почнуваат со работа теретаните и вежбалните, од денеска угостителските објекти можат да работат и во внатрешноста

Угостителските објекти од денеска можат да работат и во внатрешноста на објектите преку соодветен протокол за работа, а се дозволува и работа на теретаните и вежбалните,...

Македонија 13.06.20 | 09:40

Продолжено работното време на моловите, недела останува неработен ден

Владата на вчерашната 65-та седница донесе Одлука за измена и дополнување на Протоколот за редовна работа на моловите, со кои работното време на овие објекти се определува...

Балкан 16.05.20 | 14:30

Порано од планираното: Се отвораат моловите, кафулињата и угостителските објекти во Грција

Грчката Влада, продолжува со намалување на рестриктивните мерки, побргу од почетниот план односно една седмица порано од планираното се отвораат моловите, кафулињата...

Скопје 13.03.20 | 20:03

Утре ќе се разгледува можноста за затворање на моловите

Комисијата утре ќе ја разгледа можноста за затворање на моловите со цел спречување на ширење на корона вирусот. Ова го истакна министерот Венко Филипче во вечерашното...