Ознака: молотов коктел
Свет 02.05.22 | 15:46

Украинка од автомобил фрла молотов коктел врз руски тенк

Жителите на Киев, главно доброволци, ја организираат својата одбрана и ќе се обидат да им се спротивстават на руските војници. На социјалните мрежи се појави видео на...

Свет 23.03.22 | 13:20

Фрлен молотов коктел на Кремљ

Утринава од автомобил е фрлен молотов коктел на зградата на Кремљ во Москва. Нема повредени а коктелот бил фрлен од возило во движење. Во инцидентот нема повредени

Црна хроника 16.07.21 | 16:39

Гореше кафуле во Чаршија, двајца фрлиле Молотови коктели

Денеска во 10.30 часот во СВР Скопје А.Р. пријавил дека на ул.„Казанџиска“ во 03.20 часот, во неговиот угостителски објект настанал пожар, откако две лица фрлиле запалива...

Црна хроника 05.07.20 | 16:10

Молотов коктел фрлен врз семејната куќа на командирот на прилепската полиција

Молотов коктел утрово околу 3 часот е фрлен врз семејната куќа на командирот на прилепската полиција Кирил Спиркоски на улица ,,Киро Крстески –Платникот’ .. На 05.07.2020...

Свет 06.11.19 | 20:50

Протестите во Чиле ескалираа: Две полицајки запалени со молотов коктел

Две полициски службенички се повредени за време на повеќедневните протести и судири во Чиле. Снимката од полицајките во пламен стана вирална на социјалните мрежи. Демонстрантите...