Ознака: молк
Останати спортови 16.01.22 | 19:21

Ѓоковиќ се враќа, молк во авионот

Семејството на еден од најдобрите тенисери во историјата Новак Ѓоковиќ во неделата објави дека е „многу разочарано“ од одлуката на австралискиот сојузен суд да му...

Македонија 17.10.21 | 17:12

ДИК: Молкот ќе трае додека не се затвори и последното гласачко место

Изборниот молк ќе трае додека не се затвори и последното гласачко место, велат извори од Државната изборна комисија (ДИК). Како што објаснуваат, тие ќе објават кога ќе...

Македонија 23.09.20 | 08:59

Уставниот суд девет месеци молчи за уставноста на Законот за јазиците

Професорката по уставно право и поранешна членка на Венецијанската комисија, Тања Каракамишева, потсетува дека Уставниот суд девет месеци не се произнесува по иницијативата...

Балкан 03.07.20 | 12:07

Од вечерва на полноќ – предизборен молк во Хрватска

Во Хрватска на полноќ, стапува во сила предизборен молк пред парламентарните избори закажани за в недела, на 5 јули. За време на дводневниот изборен молк, забранета е...

Балкан 18.06.20 | 12:12

На полноќ почнува изборниот молк во Србија

Предизборниот молк, во пресрет на парламентарните, покраинските и локалните избори во Србија, почнува вечерва на полноќ и трае до затворањето на избирачките места во...

Балкан 04.01.20 | 10:14

Изборен молк во Хрватска пред утрешниот втор круг од претседателските избори

Во Хрватска на полноќ започна изборниот молк во пресрет на утрешниот втор круг од претседателските избори, на кои 3.860.000 гласачи ќе се изјаснат за Колинда Грабар-Китаровиќ...