Ознака: молитвен појадок
Македонија 09.02.21 | 13:52

Молитвениот појадок годинава онлајн, дел од него Николоски, Милошоски и Ѓорчев

Пратениците Александар Николоски и Антонио Милошоски, како и меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев го следеа онлајн 69-от молитвен појадок во Вашингтон,...

Македонија 03.02.20 | 10:46

Артан Груби на традиционалниот Молитвен појадок во САД

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања и организациски секретар на Демократската унија за интеграција Артан Груби, на покана од Американскиот...

Македонија 03.02.20 | 10:37

Стефан Богоев ќе присуствува на Националниот молитвен појадок на Трамп

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев ќе биде во официјална посета на Соединетите Американски Држави, при што ќе учествува...

Македонија 03.02.20 | 10:29

Николоски и Милошоски на молитвен појадок во Вашингтон во организација на претседателот Трамп

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, заедно со прeтседателот на Комисијата за надворешна политика во Собранието, Антонио Милошоски, наредниве денови...

Македонија 30.01.20 | 18:41

Александар Николоски следната недела на молитвен појадок кај Доналд Трамп

Ја имам честа следната недела да бидам поканет на молитвениот појадок кој го организира претседателот на САД, Доналд Трамп и така што во Вашингтон ќе ја имам таа ретка...