Ознака: моќник
Црна хроника 28.05.21 | 21:35

Во „Моќник“ судот одлучи снимките од нелегално прислушуваните разговори да не се изведуваат како докази

Во случајот познат во јавноста под називот „Моќник“, по истакнати приговори на одбраната, судот донесе одлука снимките од нелегално прислушуваните разговори да не...

Црна хроника 23.04.21 | 08:41

Еден од обвинетите починал: Одложена главната расправа за „Моќник“

Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека главната расправа за предметот „Моќник“ што требаше да се одржи денеска, се одложува поради смртен случај на еден од обвинетите. Следното...

Црна хроника 25.03.21 | 12:10

Обвинетите во случајот „Моќник” го отфрлија обвинението и се изјаснија за невини

Обвинетите во случајот ,,Моќник” не го прифаќат обвинението поднесно против нив и не се чуствуват виновни за кривичните дела кој им се стават на товар. Поопширно образложение...

Балкан 05.01.21 | 16:06

Вучиќ бил прислушкуван и тајно следен од моќен човек од врвот на државата

Првичните сознанија од „сеопфатната и детална истрага“ за тоа кој, по чија наредба и со каква цел го прислушкувал српскиот претседател Александар Вучиќ, навестуваат...

Македонија 22.12.20 | 22:37

Антонио Милошоски ги кани ЕУ и ОБСЕ да видат кој е моќникот во „Моќник“ меѓу сведоците на Фатиме Фетаи

Домашни и странски експерти ангажирани од ЕУ и ОБСЕ се очекува напролет да почнат мониторинг на македонски судски случаи на висока корупција, а според најавата на премиерот...

Македонија 25.11.20 | 11:16

Милошоски: „Моќник“ е политички монторан случај, Обвинителството е под директна контрола на власта

Неоснован и политички монтиран случај е „Моќник“, изјави за новинарите пратеникот Антонио Милошоски по одложеното рочиште. Деновиве ги известив и поканив овој предмет...

Црна хроника 08.10.20 | 15:23

„Моќник“ влегува во судница, одбиени приговорите на обвинетите

Советот за оценка на обвинителениот акт поднесен од Основно јавно обвинителство, а во јавноста познат како „Моќник“ против 13 лица, донесе решение со кое приговорите...

Калеидоскоп 01.07.19 | 20:06

Сопругата на најмоќниот човек во Дубаи не е видена од февруари, се дозна што се случило со неа

Сопругата на владетелот на Дубаи, шеикот Мухамед бин Рашид ел Мактума го напуштила и заминала од Обединетите Арапски Емирати, а со себе ги земала и децата и му земала...