Ознака: мој ддв моја награда
Македонија 13.04.21 | 12:26

„Република“ бара извинување од директорката на УЈП, Сања Лукаревска

Поради лажно обвинување за лажна вест, која сакајќи да демантира, ја потврди и самата,  „Република“ бара јавно извинување од директорката на Управата за јавни приходи,...

Македонија 13.04.21 | 09:37

Драга Лукаревска, а џе је фејк њуз?

Не постои вистинска дефиниција за лажна вест, но во слободно толкување тоа би била информација која е невистинита или извртена. Во Македонија, земјата во која партија...

Економија 21.12.20 | 14:22

Ова се последните добитници од „МојДДВ – моја награда“, следната година нема да има

Државната лотарија ги објави добитниците на наградите МојДДВ#MојаНаграда. Извлекувањетo се одржа на 19 декември, а добитникот на главната награда од наградната игра...

Економија 06.11.20 | 11:17

МојДДВ #МојаНаграда: Извлечени 15-те добитници на 20.000 денари

Вчера се одржа деветтото месечно извлекување на 15 награди од 20.000 денари од наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. На главното извлекување на 19 декември, пак, ќе се доделат...

Калеидоскоп 05.08.20 | 22:37

Проверете дали сте меѓу 15. нови добитници на „Мој ДДВ“

Вечерва се одржа извлекувањето за 15 награди од по 20.000 денари. Во ова извлекување учествуваа сите валидни и недобитни сериски броеви од дневните извлекувања добиени...

Вести 01.07.20 | 10:02

Се намалува паричниот износ на наградите од МојДДВ #МојаНаграда

Министерката за финансии Нина Ангеловска, на својот фејсбук профил најави дека граѓаните кои скенираат сметки во наредниот период треба да очекуваат повеќе награди,...

Економија 01.07.20 | 09:45

Намалени наградите во наградната игра „МојДДВ моја награда“, соопшти министерката Ангеловска

МојДДВ #МојаНаграда се адаптира на COVID-19 состојбата. Ќе има поголем број на дневни награди од 1.000 денари за сите оние кои скенираат сметки и придонесуваат во борбата против...

Економија 06.04.20 | 15:43

Скандалозно: Државата дели награди и враќа пари во услови кога крати плати и бара помош

Скандалозно и парадоксално до максимум. Во време на светска пандемија и вонредна состојба во државава, во услови кога илјадници луѓе остануваат без работа, кога се кратат...

Економија 06.04.20 | 10:35

Ова се 15-те добитници на 100.000 денари во МојДДВ #МојаНаграда

Извлечени се 15-те добитници на наградата МојДДВ #МојаНаграда кои скенирале фискални сметки во текот на март годинава. Тие ќе добијат по 100 илјади денари. Како што информираат...

Економија 24.12.19 | 17:51

Проверете дали сте еден од добитниците на “МојДДВ, #МојаНаграда”

Првите добитници на дневните награди: 4 х 1.000, 3 х 2.000 и 3 х 3.000 денари во наградната игра “МојДДВ, #МојаНаграда” се веќе познати и објавени. Добитниците се објавени на следниот...

Економија 16.12.19 | 09:03

Сè што треба да знаете за наградната игра „Мој ДДВ #MojaНаграда“

Наградната игра „Мој ДДВ #MojaНаграда“ официјално започна вчера, на 15 декември. Право на учество имаат сите оние кои скенираат фискални сметки а она што треба да го знаете...

Економија 01.12.19 | 08:49

Наградниот фонд на МојДДВ#МојаНаграда половина милион евра

Министерката за финансии Нина Ангеловска денеска ќе информира за почнувањето на ФинХакатон2:МојДДВ#МојаНаграда и за условите за наградната игра #МојаНаграда што треба...

Економија 10.10.19 | 11:43

Некогаш „Лото шоу“, денес „успешна мерка“

Станови, автомобили, деловни простории, парични награди беа само дел од наградите на наградната игра „Фискална во рака, награди без мака“ организирана пред шест години...

Твитови 10.10.19 | 11:28

Познато ова од негде, од еден режим ко се правеа за*банции за наградната…