Ознака: модуларна болница
Црна хроника 10.05.23 | 12:33

Пак се одложи рочиштето за модуларната болница во Тетово

По втор пат се одложи рочиште за завршни зборови во судскиот процес за неколку кривични дела поврзани со пожарот во модуларната болница во Тетово во септември 2021 година...

Скопје 03.02.23 | 13:13

Владата контра владата? Сомнителна била модуларната амбуланта во Бутел, изградена од владата

Општина Бутел мора да добие нова модерна Поликлиника, Владата не смее да биде пречка, порача денеска градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски. Беким Сали изјави: Модуларната...

Црна хроника 07.12.22 | 09:58

Четврти обид да почне судењето за пожарот во тетовската модуларна болница

За денеска во Основниот суд во Тетово е закажан четвртиот обид да почне судењето за пожарот во тетовската модуларна болница што се случи на 8 септември 2021 година во која...

Македонија 07.09.22 | 22:14

Поддршка од тетовци за „доктор Бобани“: Градот е со тебе, Скопски!

Докторот кој е обвинет за кривично дело непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од тетовската модуларна болница, во која живи изгореа 14 луѓе,...

Црна хроника 22.08.22 | 11:19

На 6 септември почнува судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово во која изгореа 14 лица

На интернет страница на Основен суд Тетово во календарот на судења е поставена информација дека судењето за предметот К бр 450/22, односно за модуларната болница е закажано...

Македонија 16.08.22 | 19:25

Основен суд Тетово соопшти дека предметот за модуларната болница е распределен кај судија

Основниот суд во Тетово денеска соопшти дека предметот за модуларната болница е распределен кај судија, кој во наредниот период по разгледување на обвинителниот предлог...

Македонија 29.07.22 | 08:53

Обвинителниот акт за модуларната во Тетово не ги опфаќа вистинските виновници, наместо по коњот се удира по самарот

Најавениот обвинителен акт за трагедијата со модуларната болница е нецелосен и не ги опфаќа вистинските виновници, туку лица кои се далеку подолу на прирамидата на...

Црна хроника 13.05.22 | 19:21

За пожарот во модуларната болница во Тетово ќе бидат поднесени четири тужби

Основното обвинителство во Тетово ќе поднесе пријави против четири лица, едно правно и три физички за пожарот во модуларната болница, открива „Алсат“. Во текот на следните...

Македонија 25.01.22 | 08:22

И за Германците виновен е кабелот што изгореа 14 луѓе во тетовската модуларна болница?!

Во тетовското Обвинителство пристигна преводот на извештајот на германските експерти за пожарот во модуларната болница во Тетово на 8 септември минатата година. Како...

Македонија 21.01.22 | 13:12

Дали е ова нормално: Во Битола од три бараки во модуларната болница работи само една

Ова е во моментов влезот во модуларната болница во Битола! Од три бараки, работи само една!, објави Доц. д-р Викторија Трајков на својот фејсбук профил. Од исти влез за...

Македонија 17.01.22 | 16:01

Стигнал во саботата, а дури денеска е даден на превод: Германскиот извештај за модуларната болница во Тетово е напишан на седум страници

Извештајот за пожарот во модуларната болница во Тетово на експертскиот тим од Германија, По цели четири месеци конечно е во рацете на тетовските обвинители. Деталите...

Македонија 26.12.21 | 17:51

Поради штедење на струја, Ковид-пациентите од модуларната болница во Кавадарци се префрлени на друг оддел

Во тек на вчерашниот ден, сите хоспитализирани Ковид пациенти од модуларната болница во Кавадарци се префрлени во Ковид А Одделот, кој се наоѓа на 4-от кат од болницата...

Македонија 02.11.21 | 15:13

Медицинските сестри од прилепската модуларна болница: Знае ли Филипче дека девет месеци сме без плата и без здравствено?

Медицински сестри и болничари ангажирани во ковид кризата во болницата со општа надлежност „Борка Талески” во Прилеп, со работни обврски во модуларната болница и...

Македонија 21.10.21 | 23:03

Арифи: Филипче е одговорен за модуларната, да имав одговорност, немаше сега да седам тука како кандидат

Ако имавме институционална одговорност немаше да седам тука како кандидат, изјави кандидатката за градоначалник на Тетово Теута Арифи од ДУИ во емисијата 24 анализа....

Македонија 20.10.21 | 19:17

Прокисна кровот на модуларната болница во Скоје, оттаму велат дека водата не била во контакт со електричната инсталација

Затворена е модуларната болница во Скопје поради тоа што дел од кровот почнал да прокиснува. Поради обилните врнежи од дожд пред неколку дена, дел од кровот на модуларната...

Македонија 20.10.21 | 10:25

ВМРО ДПМНЕ: Модуларната во Скопје прокисна, во Тетово изгоре, Филипче мува не го лази

Модуларната во Скопје прокисна, во Тетово изгоре, a министерот за здравство Венко Филипче мува не го лази, велат од ВМРО ДПМНЕ. Модуларната болница пред Инфективната...

Македонија 19.10.21 | 18:17

Лазаров: Mодуларната „болница“ до Инфективна, прокиснала и стигнала вода до струјата

Доктор Ненад Лазаров на Фејсбук напиша статус во кој вели дека модуларната болница во Скопје е затворена. Тој додава дека истата прокиснала, а водата стигнала до струјата. Затворена...

Црна хроника 13.10.21 | 14:28

Една година затвор за демонстрантите кои бараа одговорност за пожарот во тетовската болница

Петтемина приведени за насилниот протест во Тетово и Мала Речица на 17 септември, во Основниот суд Тетово добија условни казни и ќе бидат пуштени на слобода, информираше...

Македонија 06.10.21 | 12:11

Продолжениот кабел ќе ги „изгори“ Заев и Ахмети на избори

Она што се очекуваш и се случи. Заев само еден час по објавувањето на извештајот на Јавното обвинителство за пожарот во Тетово побрза да објасни дека нема никаква политичка...

Црна хроника 27.09.21 | 20:01

84-годишник избегал од модуларната во Штип, па пак го вратиле назад

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници. „На 26.09.2021 во 15.47 часот во СВР Штип, од модуларната...