Ознака: модел
Македонија 22.09.21 | 14:05

Царовска: Нема интерна трансмисија на вирусот во училиштата, моделот на настава останува ист

Состојбата со ковид-19 во училиштата е стабилна, се следи на дневно ниво и според проценките на Главниот координативен кризен штаб, засега нема потреба од промена на...

Мода и убавина 30.05.21 | 19:45

Maјката на Илон Маск на 73 години владее со светската модна сцена

Ретко кој не го знае ексцентричниот милијардер и иноватор Илон Маск, но малкумина знаат дека неговата мајка исто така е една од најуспешните во својата фела. Меј Маск...

Калеидоскоп 23.12.20 | 18:12

Папата пак „лајкувал“ разголена моделка

Моделката Марго Фокс се пофали дека заработила „лајк“ од Папата Франциск. Папата ме лајкна, тоа значи одам во рајот, пишува таа на „Твитер“ споделувајќи фотографија...

Калеидоскоп 28.11.20 | 09:59

Поради погрешна дијагноза три месеци лежела неподвижна на Психијатрија, денеска е успешен модел

Британката Луси Досон со месеци била држена на психијатриски оддел, поради погрешно поставена дијагноза. Денеска, оваа 24-годишна девојка е успешен модел, пишува „Мирор“. Луси,...

Свет 23.09.20 | 11:19

Шведска сепак воведува мерки кои ќе важат во еден град?

Главниот шведски епидемиолог, Андерс Тегнел, кој ја смисли стратегијата за борба против коронавирусот, рече дека не може да се исклучи воведувањето нови мерки за Стокхолм. Тој...

Свет 01.09.20 | 12:09

Шведскиот модел за справување со ковид-19 е најуспешен, карантинските мерки се „тап инструмент“, смета претставник на СЗО

Еден од шесте специјални претставници на Светската здравствена организација (СЗО) за коронавирус, доктор Давид Набаро го пофали пристапот на Шведска во борбата против...

Македонија 27.08.20 | 11:15

Средношколците остануваат на одлуката за протест в понеделник

Средношколскиот сојуз не отстапува од закажаниот протест в понеделник (31 август) и покрај тоа што со вчерашната одлука на Владата почетокот на учебната година е одложен...

Македонија 21.08.20 | 13:54

Откако средношколците најавија бојкот на наставата, Владата реши да соработува со нив

Владата и претставниците на средношколците ќе соработуваат на усовршување и најдобра имплементација на моделот според кој ќе се организира и спроведува наставата...

Македонија 16.08.20 | 12:27

Неделков: Наставата не смее да се унифицира, нема исти услови во сите училишта

Во сите училишта во земјава нема исто условите за работа, па затоа не треба да се унифицира еден модел за настава којшто ќе важи за сите, вели во неделното интервју за...

Мода и убавина 09.02.20 | 10:45

Оваа битолчанка со само 18 години е дел од најубавите модели на GUESS

Родена во Битола, има само 18 години, а моментално гради светска кариера со цел да стане еден од најпознатите модели во светот. Станува збор за младата Ана Марија Јанковиќ...

Ракомет 02.11.19 | 12:59

Карачиќ ќе стане македонски зет?

Некогашниот вардарец Игор Карачиќ, кој летово се пресели во полскиот првак Келце е во врска со македонскиот модел Душица Андоновска, со која претходно биле пријатели...

Мода и убавина 13.08.19 | 17:39

29 годишна моделка на „Плејбој“ почина од задушување

Поранешната Плејбој манекенка, Јана Расказова (29), починала откако добила напад на гушење за време на детоксикација во нејзиниот дом во Русија по „неколкудневната забава“,...

Мода и убавина 11.04.19 | 12:51

Ја шутка 3-годишната ќерка зошто не знае да позира

Кинеска е фатена на камера како ја шутира тригодишната ќерка, само зошто девојчето „неправилно позира“. Инцидентот се случил за време на снимањето на една реклама,...