Ознака: модел
Мода и убавина 09.02.20 | 10:45

Оваа битолчанка со само 18 години е дел од најубавите модели на GUESS

Родена во Битола, има само 18 години, а моментално гради светска кариера со цел да стане еден од најпознатите модели во светот. Станува збор за младата Ана Марија Јанковиќ...

Ракомет 02.11.19 | 12:59

Карачиќ ќе стане македонски зет?

Некогашниот вардарец Игор Карачиќ, кој летово се пресели во полскиот првак Келце е во врска со македонскиот модел Душица Андоновска, со која претходно биле пријатели...

Мода и убавина 13.08.19 | 17:39

29 годишна моделка на „Плејбој“ почина од задушување

Поранешната Плејбој манекенка, Јана Расказова (29), починала откако добила напад на гушење за време на детоксикација во нејзиниот дом во Русија по „неколкудневната забава“,...

Мода и убавина 11.04.19 | 12:51

Ја шутка 3-годишната ќерка зошто не знае да позира

Кинеска е фатена на камера како ја шутира тригодишната ќерка, само зошто девојчето „неправилно позира“. Инцидентот се случил за време на снимањето на една реклама,...