Ознака: МНАВ
Македонија 11.11.22 | 19:04

По бурните реакции: Осумте „несакани контролори“ сепак ќе одат на обука

По бурните реакции на јавноста, управниот одбор на М-НАВ попушти. Осумте кандидати кои беа избрани за обука во Данска денеска добија потпис од тројцата директори. Управниот...

Македонија 10.11.22 | 13:52

Синовите на директорите Селмани и Крстевски отпаднале во првата селекција, ДУИ бара отчет од данските тестирачи

Продолжува драмата меѓу строгите правила на (некојси таму) Еуроколтрол и желбите на ДУИ. Некојси таму Еуроконтрол и некоиси таму данси тестирачи на контролори за летање...

Македонија 18.12.20 | 18:35

Министерот за антикорупција Николовски си го вработил братучедот во МНАВ за плата од 100.000 денари

Министерот за спречување на корупција, Љупчо Николовски, го вработил својот братучед во МНАВ, каде што работи и неговиот чичко, објави „Нетпрес“. За вработувањето на...

Македонија 12.08.19 | 12:26

Јанушев: Болниците немаат лекови, а ќе се набавува хеликоптер кој ќе нè чини 72 милиони евра

Последниов период целокупната македонска јавност будно и со огромна огорченост ги следи случувањата за аферата Рекет, гледа, слуша и чита за криминално-рекетарско-политичко-судско-обвинителскиот...

Економија 02.07.19 | 19:09

Папата во Македонија слетал со неисправен радарски систем

Папата Франциск слетал во Македонија со неисправен радарски систем на скопскиот аеродром. Основниот радарски систем на скопскиот аеродром не функционирал кога утрото...

Економија 24.04.19 | 16:30

Во ек на кампања нов случај на непотизам: Зетот на претседателот на СДСМ во Охрид вработен во М-НАВ за плата од 120.000 денари

Иако Зоран Заев откако зaгyби неверојатни 200 илјади гласови за помалку од една година и поради тоа најави метла, нов кopyпциски cкaндал ја тpece власта. Имено, се работи за...